Turkcell | Geleceği Yazanlar

Cevaplar

Android Oyun Yapımı

17 Haziran 2014 tarihinde cevaplandı

Android oyun yapmak için birçok seçenek var ama benim size önerim kesinlikle javanın bir kütüphanesi ile yapmanızdır .. libgdx , addengine ile yapınız .. bir zamanlar unity 3d ile yapıyordum fakat unity 3d nin hem lisans sorunları hemde her telefonda açmaması falan derken bıraktım o işi ve bende libgdx'e geçtim size kısaca birkaç seçenek yazayım ..

Unity 3D ile JavaScript , C# veya Boo dilleriyle yapabilirsiniz .. her telefon kaldırmaz .. lisans 1500 $ ama kısıtlanmış bedava sürümüde var ..

setOnClickListener çalışmıyor

bu sorunun sebebi eclipse'in tuhaflıgıdır bende bu sorun yüzünden az daha androidden vazgeçicektim ve sorunun çözümünü Android Studioya geçerek buldum ..

Eclipse ne yapsamda hata veriyordu kodlarım bende son bir çare Android Studio'ya geçtim ve aynı kodları orda yazdım uygulamam artık hiç durmuyordu ve düzgün bir şekilde çalışıyordu sana tavsiyem aşagıdaki linkten android studio 5.2 yi sistemine yükle ve onunla çalışmalara başla eclipse ile anlatılan dersleri burada yap ..

Eclipse mi? Android studio mu?

17 Haziran 2014 tarihinde cevaplandı

Kesinlikle Android Studio ..

Eclipse Java için güzel bir IDE fakat Android için berbat bir IDE çok sorunlu XML geçişleri yavaş ..

kısaca 101 eğitiminde eclipse kullan java için ama 201 301 ve 401 eğitimlerinde android studio ..

sınava başvurduk ya sonrası

15 Haziran 2014 tarihinde cevaplandı

sınavda aldıgımız not önemli mi ? sonuç olarak %75 ' i geçen herkez aynı diye biliyorum ben ? ayrıca en yakın sınav ne zaman ? şuan tarih : 15.06.2014 :)

Metin girilmiyor

15 Haziran 2014 tarihinde cevaplandı

hm o konuda bi bilgim yok

Metin girilmiyor

15 Haziran 2014 tarihinde cevaplandı

hemen yardımcı olayım :)

bir metin girinizdeki input.nextLine(); olmamalıydı input.next(); olarak yapınız ve düzelecektir hemen aşagıya dogru kodu yazayım ..

 

Gideros Mobile Türkçe Kaynak

02 Mayıs 2014 tarihinde cevaplandı

konu güncel farklı kaynaklarda atınız :) çok kaynak iyidir..