Turkcell | Geleceği Yazanlar

Cevaplar

Assets, klasörden çekilen verilerin recyclerview de kasması

Merhaba,

Eğer resim boyutları yüksek ise kesinlikle kasacaktır. resmin kalitesi ile oynamadan boyutlarını düşürüp tekrardan çekmeyi dener misin ? Ayrıca for içinde dönüyorsun diyelim ki 1 milyon dosya var 1 milyon kere dönmesi gerekcek buda performans olarak bir kayıp oluşturacaktır sana. 

ANDROID EMİLATÖR

11 Mayıs 2020 tarihinde cevaplandı

Merhaba, herhangi bir yasal problem yaşamazsın emulator oluşturmak için blog sitemizdeki linkten faydalanabilirsin kolay gelsin. https://www.mobilhanem.com/android-dersleri-emulator-olusturma/

 

 

 

android sqlite veri tabanında fazla veri hatası

Merhaba, tırnak hatası var aşağıdaki şekilde denersen sorun çözülecektir. 
db.execSQL("CREATE TABLE IF NOT EXISTS " +TABLO_KISILER+"(" +ROW_ID+" INTEGER PRIMARY KEY AUTOINCREMENT, " +ROW_ING+" TEXT NOT NULL, " + ROW_TRK+" TEXT NOT NULL " +ROW_LISTE+" TEXT NOT NULL, " +ROW_KVNZ+" TEXT NOT NULL, " +ROW_FAVORI+" TEXT NOT NULL, );");
 

Android Studio ListView de itemleri tam ekrana sığdırma

27 Temmuz 2019 tarihinde cevaplandı

Merhaba,

Öncelikle listview için kullandığınız adapterın row xml kodunu paylaşmalısınız ki layout xml de nasıl bir yanlışlık yaptığınızı görelim. muhtemelen boşluk kalmasının nedeni o row da kullandığınız layout ile alakalı ve layout ların genişlik olarak "match parent" yükseklik olarak da "wrap_content" olduğuna dikkat ediniz. 

C# Dersi Hatalı Bölüm

27 Temmuz 2019 tarihinde cevaplandı

Merhaba,

İlginiz için teşekkürler, konu dikkate alınacaktır. 

Android Studio kütüphane kullanımı

Merhaba, github linki açık herhangi bir kısıtlama yok zaten open source bir kaynak projende kullanabilirsin sorun olmaz.

SearchView kullanımı

Merhaba, yazmış olduğum bu dersi https://www.mobilhanem.com/recyclerview-searchview-retrofit-kullanimi/ inceleyebilirsin. SearchView genel çalışma yapısını oturtup daha sonra kendi isteğine göre şekillendirebilirsin.

Android JSON NULL Hatası

Merhaba siteye baktım json formatında bir sıkıntı yok. veriyi sunucudan çekerken nasıl bir kodlama yapısı oluşturdun volley kullanmışsın ama istek atmak için yazdığın kodu görmem lazım. ekleyebilir misin ?  istek attığın urlnin alan adı değişmiş ya da  yapısı değişmiş. http olarak değil de https secure bir şekilde base url belirleyip istek atıp deneyebilir misin 

aldığın 301 ile alakalı sorun için buradaki çözümüde inceleyebilirsin. 

https://stackoverflow.com/questions/48926797/basicnetwork-performrequest-unexpected-response-code-301

oyun telif hakkı

27 Temmuz 2019 tarihinde cevaplandı

Merhaba,

play store da uygulamalar yayınlanırken paket adları önemlidir ve her uygulamaya özgü olması gerekmektedir. aynı isimde birden fazla uygulama store da olmamalı zaten o yüzden sende ismini farklı oluşturmanda fayda var. abcd ismi var ise sen abcde koy :)

 

Sayfalar