Turkcell | Geleceği Yazanlar

Cevaplar

Javascriptte hesap makinesi yapımı

17 Nisan 2019 tarihinde cevaplandı

sayı1 - işlem - sayı2 şeklinde 3 değişken ve işlemler fonksiyonu kullanarak her eşittir dediğinde işlem değerini işlemler fonksiyonuna ileterek sayı1 ile sayı2 yi o işleme tabi tutabilirsin ve sonucu yine sayı1 e atayarak sıradaki işleme geçebilirsin diziyede sırayla sayı1 - işlem - sayı2 atayarak yapılanları gösterirsin

Firebase ile Push Notification Gönderme

17 Nisan 2019 tarihinde cevaplandı

yüklenen tüm uygulamalar yüklendikleri cihaza özgü bir firebase tokenına sahibi olur bu token ı alıp istediğin database e kullanıcı bilgisi ile kayıt ederek istediğin kullanıcıya id-token ile ulaşabilirsin.

[1]Web Servise Farklı Tipte Data Göndermek

17 Nisan 2019 tarihinde cevaplandı

Aynen Emre beyin dediği gibi uygulamada datayı post ettiğiniz kısımda web servise gidecek image ı base64encode metodu ile post edip database e kaydedecsiniz geri çağıtdığınızda da imageview e base64decode yöntemi ile görüntületeceksiniz.

ÜCRETLİ OTOPARK SİSTEMİ(ARDUİNO)

17 Nisan 2019 tarihinde cevaplandı

aynı anda 2-3 araç girince kim nereye park etti bilemezsin. yapacağın iki sistem bağımsız olacak biri giriş diğeri ldr.  belki ldr yi sayısal olarak girişe iletip parkyeri varmı yokmu sayısını girişe iletebilirsin. ücreti kapıda saymaya başlarsın.

Web sitem'in uygulamasını yapmamın ne yararı olur ?

05 Ağustos 2014 tarihinde cevaplandı

Arkadaşlar öğrenmiş olursun diyor ama bugün hepsi facebook & twitter ı uygulamadan kullanıyor. Hız açısından fark yarattığı ve bildirim sistemleri sayesinden avantajlı kullanım sağladığı için bence mutlaka olmalı etkileşimli bir siten varsa kesin olması gerek zaten.

Uygulamaya sd Karta taşı özelliği ekleme

11 Temmuz 2014 tarihinde cevaplandı

Arkadas gayet acik yazmis yeni sahibinden uygulamasindan gordum uygulama ilk calistirildiginda sd cart a tasinsinmi diye uygulama kendisi soruyor muhtemelen bir intentle tasima ekranina yonlendiriyor.

Andoid Sınavları

30 Eylül 2013 tarihinde cevaplandı

Sorularda hatalar var. Kim yazıyosa daha dikkatli ve daha bilgili olmalı. 

eclipse neden bende farklı?

24 Eylül 2013 tarihinde cevaplandı

Anlatimda mac görünümü var.