Turkcell | Geleceği Yazanlar

2 Rozet
0 Sertifika
8 Soru Sordu
9 Cevap Verdi
0 Blog Yazısı
0 Etiket Takibi

Hakkında

İş Tecrubesi

Eğitim Geçmişi

Sertifikalar & Başarılar

GY Sertifikaları (0)
Diğer Sertifikaları (0)
Test Sonuçları (0)

Dil Becerileri (0)

Rozetler

2

Son Forum Aktiviteleri

17
Tümünü Gör

Resim ekleyince hata oluyor.

Resimleri draweble atıyorum. Daha sonra bu attığım resimleri ayrı ayrı oluşturduğum ekranlara atıyorum. İmage View ve İmage Buttonlada resim ekliyorum. Yalnız ekranları birbirine bağlayınca kodlarını yazınca bütün .java classlarında hata oluyor, hepsinde de aynı hatayı veriyor. R.İd lerde hata olduğunu gösteriyor.

Mustafa Atıl
27 Ekim 2014 tarihinde soruldu

Eklentileri yanyana ekleme.

Merhaba arkadaşlar. Acaba bu çalışma alanımızda birden fazla nesneleri(İmageView, TextView, İmageButton,v.b) nasıl yanyana ekleyebilirim. Deniyorum alt alta ekliyor sürekli, bir türlü bu sorunumu çözüme kavuşturamadım.

Mustafa Atıl
30 Ekim 2014 tarihinde soruldu

İki butonu tek ekranda kullanmak

Sayın arkadaşlarım benim yapmak istediğim bir ekran iki buton olacak birine basıldığında ekran3 e gidecek digerine basıldığında da ekran bire gidecek şuan benim ekranım doğal olarak ekran 2. Bunu nasıl yapabilirim.  Diğer ekran3 yönlendirmeyi biliyorum. Sıkıntım geri butonun ekran1 e nasıl yönlendirileceğidir. 

Mustafa Atıl
03 Kasım 2014 tarihinde soruldu

Sayfalar(Screens) arası geçiş yapmak!

Merhaba arkadaşlar bir sorunum vardı ve yardımlarınıza ihtiyacım var. Şimdi bir uygulama yapmaya çalışyorum ve uygulamada sayfalar dediğimiz .xml'ler arası geçişi butonlarla degilde parmak hareketiyle sağa sola şeklinde yapmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? Teşekkürler şimdiden ve İyi Çalışmalar... 

Mustafa Atıl
27 Kasım 2014 tarihinde soruldu

Gprsi kullanarak cihazı yönlendirmek

Merhaba arkadaşlar burada araştırdığım bir konuyu sizlere de sormak istiyorum. Bir android uygulamasından gprs uyumlu bir cihazı kontrol etmek istiyorum diyelim. Ama bunu internet olmadan gprs frekansını kullanarak yapmak istiyorum. Bunu yapma imkanımız var mı? Şimdiden teşekkür ederim. İyi çalışmalar... 

Mustafa Atıl
21 Şubat 2015 tarihinde soruldu

Daha Önce Yapılmış Asp Projesini Açmak

Merhaba, bir şirkette yeni işe başladım. Daha önceden hazırlanmış bir proje var. Projenin üzerinden geliştirmeler yapmam gerekiyor. Ama hali hazırdaki projeyi Open yapınca ilk başta Team Foundation Server Version Control hatası alıyorum. Visual Studio 2013 kullanıyorum.

Mustafa Atıl
10 Mart 2017 tarihinde soruldu

İntel Xdk Uygulamaları Androidde Açılır Mı?

Merhaba, İntel Xdk sayesiyle web appmiz mobil ortamda açılıyor. Xdk ile çevrilmiş uygulama androidde çalışır mı? Çalışırsa hangi dosya apk dosyasıdır. Ve XDK hakkında detaylı bilgi verebilir misiniz?

Mustafa Atıl
10 Mart 2017 tarihinde soruldu

Android Dosyasını Web Sitemden İndirmek

Merhaba, 

Bir web sitme var web sitemin apk dosyası var. Web sitemin giriş sayfasında android butonuna tıklayınca android.apk dosyasını indirmek istiyorum. Bunu <a Href > ile yaptım. Resimlerde eklidir. Ama urlsinde ve adresinde hiçbir sıkıntı olmamasına rağmen 404 dosya bulunamadı hatası alıyorum. Bunu nasıl giderebilirim. 

Mustafa Atıl
21 Mart 2017 tarihinde soruldu

Resim ekleyince hata oluyor.

28 Ekim 2014 tarihinde cevaplandı

Hocam birden fazla TextView kullandım. Bunların id'leri textview1-2-3 diye gidiyor. Ben degiştirmedim. Tek sıkıntı ilk önce bir resim eklediğimde çalışıyordu. Hiç böyle hata olmamıştı. Ama ikinci ve üçüncü resimleri programa dahil edince hatalar oluşuyor. Resimi silince hata ortadan kalkıyordu. Yalnız geçen sildiğimde de bu hata aynı kaldı olmadı. Dediğim gibi R.id hatası bu hatayı da resim olarak ekliyorum. Androidde daha çok yeni olduğumdan yardımlarınıza ihitiyacım var. Şimdiden çok teşekkür ediyorum. 

Resim ekleyince hata oluyor.

29 Ekim 2014 tarihinde cevaplandı

Evet sorun tamda isimlendirmeden kaynaklanıyormuş. Sorunu hallettim. Bu konu da çok yardımınız oldu. Yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum. Sizlerede iyi çalışmalar... 

Eklentileri yanyana ekleme.

02 Kasım 2014 tarihinde cevaplandı

Yardımların için çok teşekkür ederim Mustafa SEMERCİÖZ. 

Eklentileri yanyana ekleme.

03 Kasım 2014 tarihinde cevaplandı

Sayın Mustafa SEMERCİÖZ bu dediğniz işlemleri denedim yalnız MainActivity de kullanabiliyoruz. Başka ekranlar eklediğimizde bu işlemi gerçekleştiremiyorum. 
Yani;
android:layout_alignBottom="", android:layout_toRightOf=""
android:layout_alignBaseline="@+id/textView1"
 kodlarını yazamıyorum, sadece mainactivityde yazabiliyorum. 

İki butonu tek ekranda kullanmak

03 Kasım 2014 tarihinde cevaplandı

Yani şöyle: Ben bir ekrandan diğer ekrana butonla geçişi yapabiliyorum. Örnek: ekran1.java, ekran2.java dosyalarımız olsun. Ben ekran1.javadan ekran2.javaya geçişi yapabiliyorum. Ama ekran2.java dan tekrardan ekran1.java ya geçiş yapamıyorum. ekran1 den ekran2 ye geciş varken ekran2 den ekran1 geçmeyi yapamıyorum. Bir yöntemi bir tekniği olmalı bu işin bunuda ben bilmiyorum. 

Eklentileri yanyana ekleme.

04 Kasım 2014 tarihinde cevaplandı

Teşekkürler hocam tablo ekleyerek hem sayfamın daha düzenli olmasını sağladım hemde butonları aynı satıra ekleme yapabildim. Gerçekten yardımlarınız için çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar...

İki butonu tek ekranda kullanmak

04 Kasım 2014 tarihinde cevaplandı

Hocam altta resim ekledim. Ben buradan normal ileri butonu import ettim ve İntentlerle gönderme işlemini yaptım ve ileri butonu çalışıyor. Yalnız yeni bir buton degişkeni tanımlıyorum Geri adında daha sonra bunu import edemiyorum. bu yüzdende altta İntentleri yazamıyorum. 

İki butonu tek ekranda kullanmak

05 Kasım 2014 tarihinde cevaplandı

Tamam oradaki hatayı gördüm dediğiniz gibi yaptım. Yine import edemiyorum. İimport edemeyince o butona yaptırmak istediğim işlemleri sıralatamıyorum. 

Sayfalar(Screens) arası geçiş yapmak!

Teşekkür ederim arkadaşlar, yogunluk nedeniyle geç gördüm cevaplarınızı deneme fırsatım olmadı. Olursa  tekrardan teşekkür etmek için dönerim. İyi çalışmalar.