Turkcell | Geleceği Yazanlar

Cevaplar

Map View

SHA1 alma konusunda bir sıkıntım yok keza API Keyde aldım Map fragment ile harita uygulaması geliştirdiğimde hiçbir sıkıntı yok fakat map view ile denediğimde sıkıntı oluyor. Benim anlamadığım su an benim consoledan aldığım API Key debug mu yoksa release mi ?

Map View

API Key alma konusunda bir sıkıntım yok bir kaç defa kontrol ettim API Key doğru.Yukarıda yazdığım Debug Keystoredan API Key almak gerekiyor gibi birşeyleri Stack Overflow da okudum ama nasıl yapıldığı konusunda ibr fikrim yok,bulamadım .

Map View

Fragment ile yaparken haritayı görebiliyorum fakat MapView ile denemelerim başarısız. Sebebi bulabildiğim kadarı ile API Key ile alakalı. Map View için "API key generated from your debug keystore" u layout içine eklemek gerekiyormuş fakat bu keye nasıl ulaşabileceğim konusunda bir fikrim yok.Bilen varsa beni çok mutlu eder :) Google APIs consoledan ulaştıgım key ile olmuyor çünkü. Diğer sıkıntı da şu şekilde çözülüyormuş:

googleMap.setMapType(GoogleMap.MAP_TYPE_HYBRID);

googleMap.setMapType(GoogleMap.MAP_TYPE_NORMAL); vb

Google Api Console

09 Kasım 2013 tarihinde cevaplandı

Tabiki Google hızına ulaşmak güç :) Ayrıca Google,yeni konsol bir süre kullanıldıktan sonra eski haline dönmek isteyip istemediğinizi de soruyor bunu da ekleyeyim yeni farkettim :) İlginiz için teşekkürler,iyi çalışmalar.

Android Harita Servisleri Sorunu

09 Kasım 2013 tarihinde cevaplandı

İlginiz için tekrardan teşekkürler.

Android Harita Servisleri Sorunu

08 Kasım 2013 tarihinde cevaplandı

Çok çok teşekkürler bu şekilde çalıştı :) Fakat ezbere kod yazmamak adına,manifeste eklediğimiz satırların işlevi nedir bu konuda bir bilginiz var mı ?

Google Api Console

08 Kasım 2013 tarihinde cevaplandı

Alışkanlıklardan kurtulmak zor :)Fakar yenisine de alıştım gibi. Sanırım uygulamayı register etmek gerekiyor key alabilmek için. O halde eğitim de yeni arayüze göre düzenlenirse,yeni kullanıcıların kafa karışıklığının önüne geçilebilir diye düşünüyorum.

Google Api Console

08 Kasım 2013 tarihinde cevaplandı

Eski haliyle kullanma ihtimalim yok mu ? :)

List View tıklama

List View için onItemClick metodu ile listede görünen dersleri tıklanabilir hale getirebilirsin. Başka sayfalara gitmek istiyorsan Intent objesini kullanarak Activityler arası geçiş yapman mümkün.

Sayfalar