Turkcell | Geleceği Yazanlar

Onur
Ankara
05.12.2014 tarihinden beri üye
220 GY Puanı
8K. GY Sırası

Kişisel Sayfaları

İlgi Alanları

Daha Fazla Gör Daha Az Gör
2 Rozet
3 Sertifika
9 Soru Sordu
6 Cevap Verdi
0 Blog Yazısı
0 Etiket Takibi

Hakkında

İş Tecrubesi

Eğitim Geçmişi

Sertifikalar & Başarılar

GY Sertifikaları (3)
Android 101 Sertifikası
Veriliş Tarihi : Aralık 2014
Android 201 Sertifikası
Veriliş Tarihi : Aralık 2014
Arduino 101 Sertifikası
Veriliş Tarihi : Ocak 2016
Diğer Sertifikaları (0)
Test Sonuçları (0)

Dil Becerileri (0)

Rozetler

2

Son Forum Aktiviteleri

15
Tümünü Gör

Activity her seferinde yeniden başlatma

Arkadaşlar ana sayfadan butona basınca yeni intent tanımlayıp start ile sayfa 1 e geçiyorum. ana sayfa ya dönüp yeniden butona basınca yeniden intent tanımlayıp start yapıyor. sayfa1de fazla sayıda resim ve yazı olduğu için biraz yavaş açılıyor. Bunu nasıl önleyebilirm ilk tıklanınca intent tanımlayıp start yapsın.

Onur
12 Aralık 2014 tarihinde soruldu

Yüksek çözünürlüklü haraketli gif

Arkadaşlar 192*108 gibi düşük çözünürlüklerde ki gifleri ImageView ile kolayca oynatabiliyorum. Ancak 1000*xxxx üstü gifleri oytamıyorum. Gif ekrana geliyor kilitleniyor veya program çöküyor. Bunu nasıl düzeltebilirim. 1920*1080 bir gif ekranda nasıl oynatılabilir. Teşekkürler.

Onur
13 Aralık 2014 tarihinde soruldu

Gridvew Intent çöküyor

Arkadaşlar 1 main 2 tane sayfa activity var, 2 sayfada da gridview ve içinde elemanlar var. 1. sayfada ki gridview herhangi bir elemanına tılayınca o elemana ait yeni özellik sayfası açılıyor yeni intent. Main activitye dönüp sayfa 2ye tıklandığı an program runtime exception hatası ile çöküyor bunun nedeni ne olabilir.

Onur
15 Aralık 2014 tarihinde soruldu

Çalışma anında yeni sayfa

Arkadaşlar daha önceden oluşturduğumuz java class ve xml dosyalarini start activity ile cağıyoruz. Peki grid uzerinse 100tane item var, her bir item için yeni sayfa açılıyor. O zaman 100 tane class ve xmlmi oluşturmam gerek. Çalışma anında iteme tıklanınca yeni bir sayfa oluştursun itemden çıkıncada o sayfayı silsin boyle bir şey nasıl olur.

Onur
17 Aralık 2014 tarihinde soruldu

Farklı ekran boyutları

Arkadaşlar 1280*720 ekranda soldan 200dp padding ile bir textview bulunmaktadır. Farklı ekran boyutlarında textview ekranin istediğim yerinde değil ya daha sağda yada daha solda görülmektedir. Bu sorun sadece 1 layout da yaşanmaktadır. Diğerlerinde padding yok. Her ekranda ayni yerde açılmasını nasil sağlayabilirim.

Onur
23 Aralık 2014 tarihinde soruldu

Donanım tuşuna bastırma

Arkadaşlar telefon üzerinde bulunan seçenek, menü ve geri donanım tuşlarını yazılım ile nasıl bastırabilirim. Yani program üzerinde donanım tuşlarının aynısı var, programdan menu tuşuna basıldığında sanki donanım üzerinden menü tuşuna basılmış gibi komut göndermek istiyorum.

KEYCODE_MENU

Onur
29 Aralık 2014 tarihinde soruldu

Facebook messenger balonu

Arkadaşlar bu telefondaki facebook messenger balonu nasıl yapılabilir, ekranda sağ tarafta küçük bir balon buton olacak tıklayınca bi menü açılmasını istiyorum ancak o butonun nasıl activity dışında ana ekranda çalıştığını anlayamadım.

Onur
30 Aralık 2014 tarihinde soruldu

Activity servis olarak başlatma

Arkadaşlar ekranın sağında küçük bir kutu şekilde açılan bir activity var. Ancak arka plana tıklandığı an activity aşağı iniyor. Bunu engellemek için activity servismiş gibi göstermek mümkünmüdür. Servis olduğu zaman arka plandan bağımsız olacağı için sürekli sağ tarafda durması gerekir.

Onur
08 Ocak 2015 tarihinde soruldu

Root programı

Arkadaşlar bu telefonu rootlayan SuperSu programı telefonu nasıl rootluyor açık olarak anlatılmış bir kaynak var mı? Kendim telefonu rootlayan programı yazmam gerek.

Onur
14 Ocak 2015 tarihinde soruldu

apk'nın telefonda 4'e bölünmesi

17 Aralık 2014 tarihinde cevaplandı

Manifest içinde category android:namein sonu, main dışında diğer 3 activityi default yap main launcher kalsın

Yükleniyor animasyonu yapmak

17 Aralık 2014 tarihinde cevaplandı

Direk gifi atarsan hareket etmez 2 yolu var; ya gifi framelerine ayırıp animation list ile çağıracaksın, ya da gif decoder kullanacaksın. Gif decoder ile düşük çözünürlüklü gifler oynatabilirsin eğer gif çok büyük boyutlu degil ise frame yöntemini kullan derim. Frame yöntemi: http://developer.android.com/reference/android/graphics/drawable/AnimationDrawable.html

Çalışma anında yeni sayfa

17 Aralık 2014 tarihinde cevaplandı

Çok teşekkür ederim put ekstra olayını biliyordum ancak veritabanından sorgulamak aklıma gelmedi.

Farklı ekran boyutları

24 Aralık 2014 tarihinde cevaplandı

Resimdeki gibi bir tasarımım var. Yazıların hepsini veritabanından çekiyor. Görünüş 720*1280 160dpi göre tasarladım telefonum note 2 olduğu için ancak farklı çözünürlükteki telefonlarda yazılar sağa sola veya aşağı yukarı kayıyor bunu düzeltmek istiyorum ancak çözüm bulamadım.

Facebook messenger balonu

30 Aralık 2014 tarihinde cevaplandı

Çok teşekkür ederim.

Root programı

14 Ocak 2015 tarihinde cevaplandı

Bende öyle biliyorum ancak 4.1.2 yüklü rootsuz bir tablete supersu uygulamasını yükledim root yapılsın mı diye sordu evet deyince cihazı yeniden başlattı ve rootlu hale getirdi bu nasıl oldu?