Turkcell | Geleceği Yazanlar

Mushfig
İstanbul-I (Avrupa)
19.11.2013 tarihinden beri üye
980 GY Puanı
749. GY Sırası

Kişisel Sayfaları

İlgi Alanları

Daha Fazla Gör Daha Az Gör
4 Rozet
4 Sertifika
22 Soru Sordu
6 Cevap Verdi
0 Blog Yazısı
0 Etiket Takibi

Hakkında

İş Tecrubesi

Eğitim Geçmişi

Yıldız Teknik Üniversitesi

Sertifikalar & Başarılar

GY Sertifikaları (4)
Android 101 Sertifikası
Veriliş Tarihi : Kasım 2013
Android 201 Sertifikası
Veriliş Tarihi : Kasım 2013
Android 301 Sertifikası
Veriliş Tarihi : Kasım 2013
Android 401 Sertifikası
Veriliş Tarihi : Kasım 2013
Diğer Sertifikaları (0)
Test Sonuçları (0)

Dil Becerileri (0)

Rozetler

4

Son Forum Aktiviteleri

28
Tümünü Gör

SQL SERVER objective-C destekleme durumu

Geliştireceğim bir uygulama için platform araştırması yaparken forumların birkaçında  SQL SERVER'in Objective-C'yi desteklemedeğini okudum. Bu gerçeği yansıtıyor mu? şimdiden teşekkür ederim

Mushfig
01 Ocak 2014 tarihinde soruldu

Socket Programlama

Androidde socket programlama ile yaptığım bir uygulamada "Errorandroid.os.NetworkOnMainThreadException" hatası alıyorum ve ilerilye gidemedim. nasıl baş edbilirm bu hatayla? şimdiden teşekkür ederim

Uygulama Bazlı Sertifika

Yazdığım bir uygulama uzak serverden sürekli bilgi çekiyor. Bu serverdeki bilgilerin sadece bu uygulama tarafından çekilmesini istiyorum. bunun için özel bir sertifika var mı? veya nasıl bir yöntemle bunu yapabilirim?

Tıklanamaz Buton

Android uygulamamda Button view'e background olarak bir xml dosyasında düzenlediyim stil dosyasını atıyorum. Buton istediğim gibi gözüküyor fakat tıklanamaz halde oluyor. bu sorunu nasıl çöze bilirim? şimdiden teşekkür ederim

Unfortunately has stopped

Çalışan bir uygulamaya Google Harita servisi ekledikten sonra ana sayfada herhangi bir işlem yapmaya çalıştığımda Unfortunately <uygulama ismi> has stopped hatası vermekte. Google Harita servisine ait uygulamaları kaldırmama rağmen bu hatayı vermeye devam etmekte. Bu sorunu nasıl çözebiliriz?

Mushfig
17 Mart 2014 tarihinde soruldu

Eclipsdeki değişikler etki etmiyor

Merhaba

Eclipsde geliştirdiğim android uygulamamda bir yerden sonra yaptığım değişiklikler eclipse ekranında değişti gibi gözükse de emulatorda açdığım zaman değişiklikler gözükmüyor. Ne değişiklik yaparsam yapayım hep aynı kalıyr emülatörde. çözümü nedir bunun?

 

Mushfig
08 Nisan 2014 tarihinde soruldu

Başka sayfaya yönlenmek

Projemde doğal olarak sürekli başka sayfaya yönleniyorum ve o sayfaya bilgi taşıyorum. kod tekrarı olmaması için yönlendirici kod bloğunu başka bir class'da method olarak tutup, yönelnmek istediğim sayfayı parametre olarak girmek istiyorum. aşağıdaki gibi kod bloğunu oluşturdum:

public void Yonlen(Class sayfa)

Mushfig
08 Nisan 2014 tarihinde soruldu

Android DataGrid

Bir sorgu ile gelen verileri raporlamak için android'de hangi view daha kullanışılıdır? örnek .NET'teki datagrid'in karşılığı android'de nedir

Vertical Gallery View

Android'de gallery view'in orientation'inini nasıl vertical yapabiliriz? 

şimdiden teşekkürler

splitter

Merhabalar

Android xml design ederken herhangi bir view içerisindeki android:DrawableLeft öğesi ile text öğesi arasına splitter nasıl ekleye bilirim?

 

şimdiden teşekkürler

Android CalendarView TextColor atama

Merhaba

Androidde geliştirdiğim bir uygulamada calendarview kullanmaktayım. calendarview style her farklı emlütörde farklı görünmektedir. bazılarında yazılar arkaplan rengine yakın olduğundan hiçbir veri gözükmemektedir. calendarview'e textcolor atamak istiyorum ama başaramadım. yardımcı olurmusunuz?

CalendarView setMinDate sorunu

Merhabalar.

Uygulamamda kullandığım calendarview öğesini başka bir yerden aldığım tarihi göstermesini ve bu tarihden önceki tarihlerin de seçilememesini istiyorum. 

fakat  

[code]calendar.SetMinDate(long date);[/code]

.net WebService ve Android hatası

Merhabalar

Android'deki uygulama ile .net'te yazdığım webservice bilgi göndermek istiyorum (local'de çalışıyorum) fakat aşağıdaki hatayı alıyorum:

Mushfig
10 Mayıs 2014 tarihinde soruldu

Android SearchView

Merhabalar

Androidde yaptığım bir uygulmada ana sayfada arama yaparak başka siteden json veri alan bir sistem tasarlamam lazım. fakat bununla ilgili örnek bulamadım? elinde güzel bir döküman olan veya öneri yapabilecek var mı?

 

şimdiden teşekkürler

Mushfig
14 Mayıs 2014 tarihinde soruldu

webview'de sayfa açma

Merhabalar

Androidde webview'de html sayfa açarken sayfanın yana taşmamasını ayarlayabilir miyiz? yani sayfa ekrana sığsın. 

 

şimdiden teşekkürler

Mushfig
18 Mayıs 2014 tarihinde soruldu

LayoutInflater'i Class'dan çağırma

Aşağıdaki gibi bir LayoutInflater kullandığım bir kod parçacığı var. Bu kodları farklı activity'lerimde kullanıyorum. Kod tekrarı olmaması açısından bunu  class'da kaydedip her defasında ilgili class'dan çağırmak istiyorum. Nasıl bir class yapısı olması lazım (hangi sınıftan extend etmesi lazım?) vs.

Mushfig
06 Ağustos 2014 tarihinde soruldu

SQLite ve Sunucudaki Veri tabanın eşleştirilmesi

Yaptığım android uygulamada uygulamanın offline'da çalışabilmesi için kullanıcının kaydettiği birtakım bilgileri uygulama üzerinde SQLite ile oluşturduğum veri tabanına kaydediyorum. bu bilgilerin aynı zamanda Sunucumda da yer almasını istiyorum.

Nasıl Hesaplanır?

Merhabalar. 

Müşteriden gelen bir işe (android) fiyat teklifi verildiğinde nelerin baz alınması gerekir? fiyat nasıl hesaplanır? Türkiye'de piyasa fiyatları nasıl acaba? Müşterinin kurumsal olması veya olmaması ne kadar etkiler?

Tecrübelilerinizi paylaşırmısınız? 

şimdiden teşekkürler

Mushfig
16 Ağustos 2014 tarihinde soruldu

rehber güncelleme

merhaba androidde yaptığım bir uygulamayla telefon rehberi güncellemek istiyorum. örnek kod paylaşabilir misiniz?

Mushfig
27 Ağustos 2014 tarihinde soruldu

Android Rehberde COMPANY arama

Merhabalar. yaptığım bir android uygulamasında telefon rehberine daha önce kaydettiğim kişileri COMPANY'sine (iş yerine) göre aramak istiyorum. İnternetten baktığım ve anladığım kadarıyla yaptığımda bunu başaramadım. Bunu nasıl yapabilirim?

Mushfig
29 Ağustos 2014 tarihinde soruldu

Android Servisler

Merhabalar

daha önce uygulamalarımda servis kullanmadım. internetten okudum ve örnek kodu aynen uygulamaya çalıştım. servis butona tıklandığında basit bir toast.message gösteriyor. manifestoda servisi tanımladım. fakat bir türlü servisi başlatamadım. başka bir ayar gerekli mi?

Mushfig
30 Ağustos 2014 tarihinde soruldu

imageloader ile büyük resim çekmek

Merhabalar,

imageloader ile uzak sunucudan resim çekiyorum. küçük böyutlu resimleri çekdiğimde sorunsuz çalışıyor. 120 KB buyuk resimler çekdiğim zaman ise çalışmıyor nullpointerexception döndürüyor. Bu sorunu nasıl çöze bilirim?

yazdığım kod aşağıdaki

[code]

İmageview 'de http url image gösterme

08 Nisan 2014 tarihinde cevaplandı

aşağıdaki kodu programına  ekle.

 

resmi yüklemek istediğin yerde aşağıdaki gibi çağır:

 

new DownloadImageTask((ImageView) findViewById(R.id.imageView2))
            .execute("resmin_urlsi");

 

 

 

 

public class DownloadImageTask extends AsyncTask<String, Void, Bitmap> {
            ImageView bmImage;

Dinamik Button

08 Nisan 2014 tarihinde cevaplandı

farklılık neden kaynaklanacak? veya neyi baz alıp farklı yapacaksın?

Eclipsdeki değişikler etki etmiyor

08 Nisan 2014 tarihinde cevaplandı

Ben kendim şöyle çözdüm : emulatörü kaldırıp yeni emülatör kurunca sorun ortadan kalktı. tam emin değilim ama sanal belleğin dolmasından olabilir mi bu?

Eğitimler bunlar mı?

30 Nisan 2014 tarihinde cevaplandı

Turkcell'n başlattığı çok önemli bir etkinliktir. burdan mobil programlama üzerine birçok şey öğrenip, birçok sorunlarımıza cevap alıyor, aynı zamanda diğer kullanıcıların karşılaşdığı sorunları ve çözümlerini inceleyerek 15.000'e yakın olan çeşitli üyelerin tecrübelerinden yararlanıyoruz. Bu yüzden bu platformu önemsiyorum ve önemsenmesi gerekir de. 

Ayrıca dikkat ediyorum gerek danışmanlar ve gerekse de diğer kullanıcılar cevaplanmamış hiçbir soru bırakmamaya çalışıyorlar. 

splitter

Merhba Baki. öncelikler ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. aşağıdaki gibi bir button öğem var:

 

rehber güncelleme

27 Ağustos 2014 tarihinde cevaplandı

bilgileriniz için teşekkür ederim. güncelleme işlemini başardım. sadece Contact Title güncellemesini aşağıdaki kodla yapıyorum. değişiklikler alınmıyor. sorun ne olabilir acaba? şimdiden teşekkürler