Turkcell | Geleceği Yazanlar

Hakan
Corbone İnnovations İstanbul-II (Anadolu)
27.03.2014 tarihinden beri üye
610 GY Puanı
1K. GY Sırası
Daha Fazla Gör Daha Az Gör
3 Rozet
2 Sertifika
37 Soru Sordu
1 Cevap Verdi
0 Blog Yazısı
0 Etiket Takibi

Hakkında

İş Tecrubesi

Eğitim Geçmişi

Dumlupınar Üniversitesi

Sertifikalar & Başarılar

GY Sertifikaları (2)
Android 101 Sertifikası
Veriliş Tarihi : Mayıs 2014
Android 201 Sertifikası
Veriliş Tarihi : Mayıs 2014
Diğer Sertifikaları (0)
Test Sonuçları (0)

Dil Becerileri (0)

Rozetler

3

Son Forum Aktiviteleri

38
Tümünü Gör

Uzaktaki server ile nasıl bağlantı kurabilirim?

Merhaba arkadaşlar ben yapmak istediğim uygulamada şu olayı yapmaya çalışıyorum.-her nekadar sqLite ile yerekde bir veri tabanı kurup işlemleri yapabilsem de- uzakta(ör: bilgisayardaki) veri tabanına verileri ekleyemiyorum.uygulama şöyle çalışacak kullanıcı yazısını yazacak serverda kayıtlanacak ve diğer tüm kullanıcılara gösteri

Hakan
11 Nisan 2014 tarihinde soruldu

T Market

T markette belirli bir değerlendirme süresi üst sınırı var mı? ;-)

Hakan
13 Nisan 2014 tarihinde soruldu

Uygulamadan Nasıl Para Kazanılır?

Merhabalar.İngilizce kelime ezberini kolaylaştırmak adına "Hafıza Kartları" adlı bir uygulama yazıdım ve bunu TMarket'e yükledim.Uygulamam indiriliyor ve ben bundan para kazanmak istiyorum ama ücretli yapmadan; herkesin yararlanması için.Bu noktada sorum şu TMarket'e yüklediğim uygulamama Google Play'deki gibi reklam alabilir miyim?Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Hakan
30 Nisan 2014 tarihinde soruldu

listview+mysql+json

Arkadaşlar merhaba.Burdaki eğitimlerden listview oluşturmayı öğrendim.çok fazla araştırma yapmama rağmen json ile listviewi buradaki adapter doldurma yöntemiyle nasıl dolduracağımı bulamadım.Bildiğiniz bir döküman var mı?Paylaşırsanız sevinirim.

json ve mysql ile ilgili json sorusu

Arkadaşlar merhaba androidihve sitesinden mysql+android ile post işlemine baktım ama nedense asyntask ın progress kısmında takılıp kalıyor ve json null olarak işlem görüyor.yardımcı olabilecek arkadaş var mı?

ADMOB ile ilgili soru

Merhabalar. Ben yaptığım uygulamaya bir admob reklamı koymak istiyorum ama PTT ve devletin kredi verdiği hesaplara sahibim. Bunlarla admob'dan para alabilir miyim? Ya da paypal ile nasıl ve hangi bankalardan alabilirim? Cevaplarını için teşekkürler.

Listviewde çoklu tıklama

Arkadaşlar merhaba. SimpleAdapter ile oluşturduğum listede herbir satıra bir ımagebutton kyuyorum bunda sıkıntı yok ama bu butana tıklama olayını gerçekleştiremiyorum. Tabii bunu yaparken hangi satıra tıkladığım bilgisini de almaya çalışıyorum. Yardımcı olacak arkadaş var mı acaba?

Farklı android versiyonu aynı uygulama

Merhabalar. Ben android uygulamamı için android version 2.3.3 için farklı, version 4.0 ve üstü için farklı olarak tasarlıyorum.Yani farklı iki .apk kısaca. Google Play'e bunları aynı uygulama olarak tanıtabilir miyim ve nasıl yapabilirim?

Ekrana dokunma olayı

Arkadaşlar merhaba. Ben yaptığım uygulamada ekrana dokunulduğunun, parmağın gezdirildiğinin v.s. olaylarını yakalamaya çalışıyorum. Bunun için ;

    public boolean onTouchEvent(MotionEvent event){
         int eventaction = event.getAction();

Listviewurld'den fotoğraf ekleme

Merhaba.Benim SimpleAdapter ile oluşturduğum bir listviewim var.Buna internetten çektiğim yazıları rahat bir şekilde aktarıyorum fakat Imageviewe fotoğraf koymayı bir türlü beceremedim.Bitmap olayını iyice araştırdım ama simple adapterde hashmapin put metodu kullanıldığı için bitmapı stringe çevirmem gerekiyor bunu da denedim yinede hata ile kar

Hakan
22 Ağustos 2014 tarihinde soruldu

uygulama içi bildirim

Merhaba.Ben bir hatırlatma uygulaması yapmak istiyorum.Daha açık olmak gerekirse senaryo şuna benzer; Kullanıcı bir haftalık etkinlik listesini yazacak, örneğin çarşamba saat 11de olan etkinliğin bildirimi saat 10da gösterilecek. Bildirim oluşturma hakkında bilgim var ama asıl tıkandığım nokta bildirim etkinliğe göre gösterilimi.

HTML tablosunu json tipine çevirme

Merhabalar.Benim bir web sitem var ve bunda bulunan tabloyu file_get_contents() ile raha bir şekilde alıyorum buraya kadar her şey güzel ama benim sorunum bundan sonra başlıyor.Bu tablodaki verileri json formatına çeviremiyorum.Nasıl çevirebilirim.Yardımlarınız için teşekkürler.

Hakan
26 Eylül 2014 tarihinde soruldu

Projede kırmızı ünlem

Arkadaşlar Merhaba.

Üzerinde çalıştığım bir android projesi vardı ama eclipse'de clean yaptıktan sonra projenin yanına kırmızı bir ünlem geldi.Anladığım kadarıyla ..._v7 hatasıymış ama nasıl düzelteceğimi bulamadım.Nasıl düzeltebilirim?

Teşekkürler.

Hakan
28 Eylül 2014 tarihinde soruldu

Uygulahakkında suç duyurusu yapılabilir mi?

Merhaba.Ben üniversitemin İtiraf uygulamasını yaptım fakat facebook'daki itiraf grubu bana uygulamayı kaldırmamı yoksa hakkımda savcılığa suç duyursunda bulunacağını bildirdi.Buna hakları var mı?

Cevabınız için teşekkürler.

Hakan
11 Ekim 2014 tarihinde soruldu

Service ile Veritabanı dinleme

Arkadaşlar merhaba. Ben bir mesajlaşma uygulaması yapmayı planlıyorum ama bir sorunum var mesaj gelen kullanıcıya mesajın ona geldiğini bildirmem gerekiyor. Yani kısaca whatsapp bildirimi gibi düşünebiliriz. Mesajlaşma olayında sıkıntım yok gidiyor geliyor ama tek sıkıntım service ile dinlemek.

Siyah temalı eclipse

Merhaba arkadaşlar. Ben eclipse platformunda geliştirme yapıyorum ama IDE beyaz olduğunda bir yerden sonra gözümü çok yoruyor. Onun da Visual Studio gibi bir siyah teması olduğunu öğrencim nasıl indirebilirim?

Cevaplarınız için teşekkürleri

Hakan
22 Kasım 2014 tarihinde soruldu

Google pla hesabıbı

Merhaba

Google Play'de birkaç uygulamam var. Bir nokta dikkatimi çekti ki o da şu panelde 2 gündür indirme sayısı güncellenmiyor.Yani en son ayın 21'inde kaldı. Bunu daha önceden yaşayan arkadaşlar var mı?

Yardımlarını için teşekkürler

Hakan
25 Aralık 2014 tarihinde soruldu

Butonları nasıl hareket ettirebilirim

Merhaba

Ben -bilenler vardır belki- Tumblr uygulamasındaki gibi butonlarımı hareket ettirmek istiyorum.Kısaca butonlarıma uygulama açılınca ufak bir hareket vermek daha sonra da onları sabitlemek istiyorum. Bunu nasıl gerçekleştirebilirim?

Teşekkürler

Saatleri kontrol etmek

Merhaba arkadaşlar

Ben Metro İstanbul'un uygulamasında olduğu gibi gerçek saatler o saate en yakın olan seferi yakalamaya çalışıyorum ama bunu nasıl çözeceğimi bir türlü bulamadım. Yardımlarınızı bekliyorum

Şimdiden teşekkürler

Hakan
01 Ocak 2015 tarihinde soruldu

android slider yapabilirim

Merhaba arkadaşlar. İsim olarak doğru mu bilmiyorum ama bana ekran görüntüsündeki gibi bir slider lazım. Nasıl yapabilirim? Teşekkürler

Hakan
05 Ocak 2015 tarihinde soruldu

swift kodlama

Merhaba

Ben vmware'mde kurulu olan MAC işletim sistemi ile swift kodlamak istiyorum.Ama buna başlamak için Apple'a belli bir miktar ödemem gerekiyormuş Genel hatlarıyla bu işe nasıl başlayacağımı anlatır mısınız? Bir de sadece deneme için sanaldayım. İlerlettiğim zaman gerçeğe geçeceğim bu da alt bilgi olarak kalsın.

Eclipse'de hata

Arkadaşlar merhaba

Bir Java güncellemesi yaptım. Sonrasında Eclipse'i açtığımda ekteki hatayla karşılaşıyorum. Yabancı sitelere baktım ama bir sonuç alamadım. yardımlarınızı bekliyorum

Teşekkürler

Hakan
31 Ocak 2015 tarihinde soruldu

Veritna veri göndermek ve almak

Arkadaşlar veritabanına veri göndermek ve almak için hangi teknolojileri kullanıyorsunuz?

Google'ın volley'ine baktım ama veri gönderme kısmını bulamadım. Örneğin sunucuya fotoğraf gönderip veritabanına da veriyi yazma.Tabii bu son kısım php ile yapılır da en azından php'ye veriyi gönderme işlemini bulamadım.

Hakan
13 Şubat 2015 tarihinde soruldu

listviewde universal image loader veya picasso

Merhaba arkadaşlar. Custom listviewimde bir takım yollarla internetten çektiğim fotoğrafları kullanabiliyorum ama bu uygulamanın kasılmasına ve donmasına sebep oluyor. Aranızda başlıkta belirttiğim kütüphaneleri kullananlar bana custom listviewde yardımcı olabilir mi

Not: Listview'de yazılar da internetten çekilmekte.

Hakan
01 Mart 2015 tarihinde soruldu

Telefon sansörleri kullanımı

Arkadaşlar merhaba.

Ben telefonun sağa ve sola sallanmasıyla uygulamamda bir takım aktiviteler yaptırmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? Hangi sensör bilgilerini almam gerekiyor?

Hakan
02 Mart 2015 tarihinde soruldu

balon patlatma gridwgridview

Merhaha gridview ile rastgele renklerle oluşturduğum gridviewde balona tıklayınca ortadan kalkmasını ve gridviewin yeniden oluşmasını istiyorum. Kısaca delete item :) stackoverflowdan birkaç şey baktım ama gerçekleyemedim. Yardımlarınızı bekliyorum

Hakan
22 Nisan 2015 tarihinde soruldu

Gif gösterimi

Herkese merhaba. Uygulamalarımızda Picasso -yanlış yazmış olabilirim- ile hepimiz foto.ları gössteriyoruz. Peki gif uzantılı dosyaları göstermek için hangi kütüphaneleri kullanmalıyız?
 

Hakan
26 Nisan 2015 tarihinde soruldu

slider oluşturma

Merhaba ekteki gibi ve ona benzer şekilde uygulamayı ilkdefa yükleyenler için 5 sayfalık bir slider hazırlamak istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Hakan
05 Mayıs 2015 tarihinde soruldu

Google analytics

Merhaba

Eclipse'de yaptığım projeme o zamanlar Google Analytics eklemiştim ve gayet güzel bir şekilde verileri okuyordum. Sonrasında eclipseyi bırakıp buradaki derslerle projemi android studioya geçirdim buraya kadar bir problem yok. anca analiz kısmında bir problem çıktı. Eskide.

Snapchat gibi foto.ların üstünde oynama

Merhaba

Snapchatte olduğu gibi resimlerin üstüne nsaıl yazı yazdırabilirim veya üstünde nasıl çizim yaptırabilirim?

 

Hakan
28 Ağustos 2015 tarihinde soruldu

Surface ile fotoğraf çekmek

Merhaba kendi fotoğraf uygulamamı yapmak için biraz araştırma yaptım ve gerekli kodları buldum buraya kadar her şey güzel ancak kodları android studio ile açıp çalıştırdığımda kamera sürekli yan olarak açılıyor. Yani sanki telefonu sürekli yan pozisyonda tutuyormuşum gibi. Telefonu çevirsem dahi sorun düzelmiyor.

Hakan
13 Eylül 2015 tarihinde soruldu

In-app purchase kullanımı

Merhaba

Ben (android) uygulama içinde ürün satmak istiyorum ancak In-app purchase ile ilgili hiçbir bilgim yok.

Daha önce yapmış arkadaşlar bana yardım edebilirler mi?

Hakan
08 Haziran 2016 tarihinde soruldu

In-AppIn-app Billing Kullanımı

Arkadaşalar merhaba

In-app Billing kullanımını internetten çokça araştırmama rağmen bir türlü çözümünü bulamadım.

Yapmam gereken sadece bir ürünü satmak. Yardımcı olablirseniz sevinirim

Hakan
14 Haziran 2016 tarihinde soruldu

Php json server

Merhaba Benim uygulamamda kullanmak için json servislerim var ancak bunlar kolay bir şekilde url olarak görülebiliyor.

Dışarıdan ulaşımı nasıl kapatabilirim?

Hakan
15 Ekim 2016 tarihinde soruldu

iPhone X,XR ve XS'de siyah alanlar sorunu

Merhaba. Uzun süredir geliştirdiğim bir iOS app'i var. iPhone8P'e kadar ekranlarda herhangi bir sorun yoktu. X'den sonra üst ve alt kısımlarda siyah alanlar gözükmeye başladı.(NavigationBar ve içindeki Controller ekranın ortasında yer alıyor) Ek olarak storyboard kullanmıyorum. AppDelegate sınıfının içerisinde tüm işlemlerimi gerçekleştiriyorum.

Hakan
23 Ekim 2018 tarihinde soruldu

Php json server

15 Ekim 2016 tarihinde cevaplandı

Yorum için teşekkürler ancak bu kavramı biraz açabilir misiniz? Api derken mesela bu bir yapı mı? Bilgisiz oldupum için soruyorum. Ve ingilizce de olsa kaynak var mı?