Turkcell | Geleceği Yazanlar

İş Başvurusu Sitem İçin Mobil uygulama Yapmak İstiyorum

Merhaba,

İş arayan kişilere yardımcı olması amacıyla kurduğum, şirketlerin iş başvuru formlarını paylaşarak onlara doğrudan iş başvurusu yapılmasını sağlayan web sitemin Ios ve Android uygulamasını yapmak istiyorum. Fakat mobil uygulama geliştirme konusunda tecrübe sahibi değilim bu konuda sizlerden destek bekliyorum.

Site: www.isegir.net

App inventor ile arduinoya komut gönderme

Merhaba, akıllı ev otomasyonu üzerine bir proje yapıyorum. Arduinodan verileri ESP8266-01 aracılığıyla Thingspeak'e aktarıyorum ve app üzerinde verileri görebiliyorum. Otonom olarak çalışan bir devre olup app üzerinden de senaryo oluşturarak buna uygun çalışmasını istiyorum fakat başarılı olamadım. Yardımcı olabilecek herkese teşekkür ederim.

Ulaş Can Akgül
19 Nisan 2020 tarihinde soruldu

Etiketleri Listeye Ekleme

Firebasedeki tüm tagleri gettags ile çekip gelen tüm etiketleri listeye eklemek istiyorum. Foreach ile yapmayı denedim fakat başarılı olamadım :/

Tüm Numaraları Görüntüleme

Merhaba App inventor da bir kişiler uygulaması yapmaya çalışıyorum. Fakat contactpicker ile sadece bir numarayı çekebiliyorum. Sim kartındaki, rehberdeki tüm numara ve isimleri nasıl çekebilirim?

Ramazan Musluoğlu
28 Mart 2020 tarihinde soruldu

Saat Farkı Bulma

İki tarih arasındaki saat farkını nasıl bulabilirim? Clock ile yapmam gerektiğini biliyorum ama algoritmayı kuramadım :/

Ramazan Musluoğlu
23 Mart 2020 tarihinde soruldu

Appinventor wifi listesi

Salam Appinventorda wifi listesi nasil ekleye bilirim Soyle olacak ,wifi aglarini tarayacak

Uygulamayı Arka Planda Çalıştırma

Merhabalar. Bir oyun geliştiriyorum ve programının telefonun arka planda sürekli çalışması gerekiyor. Çünkü belirli saatlerde kullanıcıya bildirim vereceğim. Bunu nasıl yapabilirim? AppInventor da uygulamanın arkaplanda çalışmasını nasıl sağlayabiliriz?

FirebaseDB Etiket Sorgulama

Merhaba FirebaseDB de etiket sorgulaması nasıl yapabiliriz? Etiketin olup olmadığını nasıl kontrol edebiliriz?

TinyWebDB Türkçe karakter sorunu

Merhaba TinyWebDb veritabanına string türünden veriler kaydediyorum. Fakat değeri çağırdığımda türkçe karakterler görüntülenemiyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Ramazan Musluoğlu
14 Mart 2020 tarihinde soruldu

App invertorda entrye girilen degeri sorgulamak

App inventorda entrye girilen degeri global bir değişkenin "içinde mi?" diye nasil sorgularım... Ornegin; İf entry text in global değisken: Yapilacak isler Else: Yapilacak isler Burda dikkat edilemesi gereken kisim "icinde geciyor mu?" ya da "icinde var mi?" sorularina cevap verebilmeli. Bunu python kullanarak yapabiliyorum ama app inventorda da yapmak istiyorum. Teşekkürler...

Arrangement Üzerine Resim Ekleme

Merhaba resimde Arrangement in arkaplanına bir resim ekledim. Şimdi buradaki 1.oyuncu nun alanına bir textbox ekleyeceğim. Fakat textboxı istediğim gibi konumlandıramıyorum. 1.oyuncunun beyaz kısmına gelecek şekilde bir textbox nasıl yerleştirebilirim?

Ramazan Musluoğlu
26 Şubat 2020 tarihinde soruldu

Bir mobil oyun fikrim var, hayalimi kim gerçekleştirebilir?

Başlıkta da yazdığım gibi bir mobil oyun fikrim var. 
Bir melek yatırımcıya sunmak istiyorum, bu yatırımcıdan istediğim hayalimi dinleyip gerçekleştirmesi, benim dersler alıp kendimi geliştirmeme gerek olsun istemiyorum. Ben fikre ihtiyacı olan yazılımcılar kodlamacılar arıyorum.  Ben bu yatırımcıya bu ekibe nasıl ulaşabilirim  acaba. 

App Inventor ile grafik elde etmek

Merhaba. Arduino üzerinden basınç sensörü ile aldığım tansiyon bilgisinin grafiğini app inventor üzerinden telefonda görmek istiyorum ancak app inventor kodunu oluşturamadım. Yardımcı olabilir misiniz?

Label Karakter Sınırlandırma

Merhaba uygulamamda karakter sınırlandırmam gerekiyor. Label içerisinde sadece 5 karakter göstermek istiyorum. Bu işlemi nasıl yapabilirim? Örneğin label içerisinde 23.4966 gibi bir değer varsa bunun yalnızca ilk 5 karakterini, yani 23.49 şeklinde göstermek istiyorum.

Ramazan Musluoğlu
09 Şubat 2020 tarihinde soruldu

Firebaseden Listviewe Value Çekme

Merhaba Firebasedeki SayıAd içerisindeki tagları listview içerisine çektim. Yapmak istediğim listviewde seçili tagın Firebasedeki SayiLink tagındaki karşılık gelen valueyi çekmek. Yani listviewde seçili tagın index değerine göre Firebasedeki SayıLink tagındaki aynı indeksdeki value değerini label içerisine aktarmam gerekiyor. İlgili resimlere aşağıdan ulaşabilirsiniz. Yardımcı olabilir misiniz?

 

Ramazan Musluoğlu
04 Şubat 2020 tarihinde soruldu

Sayfalar