2 den fazla butona ses ekleme

Merhaba ben uygulamamda birden fazla butona uzun sesler ekledim fakat şöyle bi problemim var butonlardan birine bastığımda ses çalıyor diğer butona bastığımda ikisi aynı anda çalıyor 3. butona basınca 3 butona atadığım ses aynı anda çalmaya başlıyor ben bir butona basıldığı zaman diğer butonların susmasını istiyorum 2 tane buton olsa sorun değil ama 4 buton için bunu nasıl yapabilirim stop komutunu kullandım fakat bu seferde bi kere bastığım butondan ses çıkıyor diğer butona basınca ilk buton susuyor fakat ilk butona tekrar basınca ses çalmıyor bunu nasıl yapabilirim yardımcı olabilir misiniz ? teşekkürler

  0

  Ahmet Berkay Kök

  12 Nisan 2015

  her butonu findViewById ile tanımla sonra onlara setOnClickListener metodu ekle.onuda onClick methodu ile bağla her buton için onclick içerisine istediğin müziği koy.

  0

  Mümin

  05 Temmuz 2014

  Diğer çalan butonlardaki mediaPlayeri durdunman lazım diğeri başlamadan önce

  
  
  
  	if(media1.isPlaying()){
  
  
  	media1. pause();}
  
  
  	media2.start();
  
  
  	

   zarfsizposta

   7, 29/09/2019 - 15:58
   Merhabalar hocam, Android Studio ile bir mobil uygulama geliştiriyorum ve bir sorunum var. Uygulamam yaklaşık 20 sayfadan oluşuyor her sayfada ses dosyası yürütmeye ayarlı 2 buton var. Her hangi bir ses yürütülürken, başka bir ses yürütme butonuna bastığımda, yürütülen sesin durdurulup sonraki sesin yürütülmesini istiyorum. Bunun için ne yapmam gerekir? Yazdığınız cevabı okudum ama Android Studioda yeni olduğum için tam anlayamadım biraz daha açıklayabilir misiniz? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  Bu soruya cevap vermek için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.