Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

2 den fazla butona ses ekleme

05.07.2014 - 06:39

Merhaba ben uygulamamda birden fazla butona uzun sesler ekledim fakat şöyle bi problemim var butonlardan birine bastığımda ses çalıyor diğer butona bastığımda ikisi aynı anda çalıyor 3. butona basınca 3 butona atadığım ses aynı anda çalmaya başlıyor ben bir butona basıldığı zaman diğer butonların susmasını istiyorum 2 tane buton olsa sorun değil ama 4 buton için bunu nasıl yapabilirim stop komutunu kullandım fakat bu seferde bi kere bastığım butondan ses çıkıyor diğer butona basınca ilk buton susuyor fakat ilk butona tekrar basınca ses çalmıyor bunu nasıl yapabilirim yardımcı olabilir misiniz ? teşekkürler

4605 Görüntülenme

2 Cevap

Ahmet Berkay Kök
12.04.2015 - 13:49

her butonu findViewById ile tanımla sonra onlara setOnClickListener metodu ekle.onuda onClick methodu ile bağla her buton için onclick içerisine istediğin müziği koy.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Mümin Başol
05.07.2014 - 12:02

Diğer çalan butonlardaki mediaPlayeri durdunman lazım diğeri başlamadan önce

[code]

if(media1.isPlaying()){

media1. pause();}

media2.start();

[/code]

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

fatih oz
29.09.2019 - 15:58
Merhabalar hocam, Android Studio ile bir mobil uygulama geliştiriyorum ve bir sorunum var. Uygulamam yaklaşık 20 sayfadan oluşuyor her sayfada ses dosyası yürütmeye ayarlı 2 buton var. Her hangi bir ses yürütülürken, başka bir ses yürütme butonuna bastığımda, yürütülen sesin durdurulup sonraki sesin yürütülmesini istiyorum. Bunun için ne yapmam gerekir? Yazdığınız cevabı okudum ama Android Studioda yeni olduğum için tam anlayamadım biraz daha açıklayabilir misiniz? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.