Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

Activity'ler arası url aktarımı

09.11.2019 - 20:27

Başlık tam olmamış olabilir bu konu için kusurama bakmayın arkadaşlar.

------Düzenleme -- 10.11.2019 12.20-----

Araştırmaya devam ettim ve ediyorum https://stackoverflow.com/questions/54506426/the-view-is-changing-one-time-when-called-onnavigationitemselected-method istediğim tam olarak buradaki kullanıcının istediği şey benim bahettiğimde tek fark yandan açılır menü yerine tıklama ile alertdialog açıp alertdiealogdaki butonlar ile seçimi yaptırmak.

Ek olarak uğraşırken az bişey yol kat ettim

public static final String url = “buraya_link”; satırının altına

public static final String yeni_url = url + “buraya da link devamı örn: popular”;

ekledim ve main activity'de bir iki ekleme yaparak MainActivty de "url" kısmını karşılayan yere manuel olarak "yeni_url" yazdığımda o kategorideki başlıkları çekiyorum "url" yazdığımda da yine tüm başlıkları çekiyorum.

Sanırım bu düzenleme sonrası if döngüsü ile çözebilirim gibi geldi bu olayı ama denemelerimde başarılı olamadım.

 

------Düzenleme -- 10.11.2019 22.29-----

Üstte vermiş olduğum linkteki içerik sayesinde problemim çözülmüştür arkadaşlar, şöyle bir problem kaldı sadece -linkteki kişininde sorduğu durum aynı zamanda- ilk kategoriye tıklayıp oradaki veriyi çektikten sonra sayfa yenilemedikçe diğer kategorilerden birine tıklanmıyor bu problemi de aştığımda sıkıntı kalmayacak sanırım.

742 Görüntülenme

1 Cevap

CANER BOZKURT
05.12.2019 - 15:05

Aynen böyle devam kardeşim bırakma peşini

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Abdulbaki
05.12.2019 - 21:06
Teşekkür ederim. Ben unutmuştum bu başlığı. Sorunu kendimce bir yöntemle neredeyse çözdüm sayılır. Minik bir problem var aslında ama çok mühim değil. Şuan başka bir problemim var farklı bir alanda onun içinde ayrı bir başlık açayım. Hazır yazmışken çözüm yöntemimi de yazayım. En son düzenlememde bulmuş olduğum linkte aynı mainactivity içinde işlemi yapıldığı için tüm etiketleri oraya çekmemiz gerekiyordu ama ilk tıklama sonrası işlem yapmıyordu. Ben de yeni activityler açtım ve ana sayfadaki tüm içeriği çektiğim kodu bu activiylere yazdım. Sonra da üstte ilk düzenleme yaptığımda yazmış olduğum: public static final String yeni_url = url + “buraya da link devamı örn: popular”; işlemini yaparak etiketleri çağırdım ve çözüme ulaşmış oldum. Buradaki tek problem şu örneğin: A etiketli konuları çekiyorum 1,2,3,4,5,6,7,8,9 bu sayılardan herhangi biri oranında konu varsa sorunsuz veriyi çekiyor yani 9 konu varsa 9u da geliyor. Fakat ne zaman ki sayfa değişim eşiği olan 10 ve katlarına gelirse uygulamadan atıyor direkt olarak. 10 konu varsa 10. konuyu ekranda gördüğüm an gidiyor. 1 konu daha açıyorum aynı etiketle 11 konu oluyor yine sorun kalmıyor hepsini çekiyor 12,13.... aynı şekilde sıkıntı yok 20 olunca bırakırsam yine kapanıyor. Araştırmalarıma rağmen çözemeyince çözüm olarak 10 ve katlarında bırakmayarak etiketli konu sayısını çözmüş oldum problemi.

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.