Admob reklam

Merabalar, uygulamaya reklam eklemek istiyorum ama herhangi bir yere bastiginda degilde 1 dakika veya 2 dakikada 1 kez reklam ciksin ya ekrani kapsayan sekilde reklam yada video olarak nasil yapilabilir yardimci olur musunuz ?

  0

  Erkam Emre DURSUN

  12 Ağustos 2017

  Merhaba Hasan, Aradığın her şeyi anlatan video linkini veriyorum. İşlemler güzel anlatılmış, Türkçe ve oldukça kolay umarım işini görür. https://www.youtube.com/watch?v=XhGyOBFpqB0&t=665s İyi Çalışmalar.

  0

  Oğuzhan Yiğit

  07 Ağustos 2017

  İlk önce admob'a kayıt olman gerekli daha sonra "add ad unit" (reklam ünitesi ekle) ile istediğin türde reklam ekleyebilirsin istediğin tam ekran reklam "Interstial ad" diye geçer reklam ünitesi eklerken reklamın yenilenme(görüntülenme değil) sıklığını ayarlayabilirsin veya video seçeneğine izin verebilirsin en son elde edeceğin bir ad unit id'si olacaktır "ca-pub-key-434t34hjw4343ghhgh" gibi daha sonra bunu uygulamanda kullanabilirsin kod kısmında gerekli dependency'leri import etmen gerekecek(com.google.android.ad kütüphanesi gibi) ad class metodları içerisinde show() metodu var işte sen o metodu uygulamanın kodları içerisinde ne zaman çağırırsan o zaman reklam kullanıcıya gösterilir eğer uygulama açılır açılmaz reklam göstermek istiyosan yukarda bahsettiğim metodu onCreate() içerisinde çağırmalısın daha fazla bilgi için google'da "android reklam ekleme" konulu sayfalara bakabilirsin

  Bu soruya cevap vermek için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.