Soru & Cevap

Admob reklam gelirleri ve yabancıların oyunu oynaması

03.04.2020 - 01:58

2020 yılı için admob reklam gelirleri nasıl belirleniyor ne kadar kazandırıyor pek fazla kaynak yok merak ettim 

ve oyunu veya uygulamayı yabancı ülkelerden oynayan olursa reklam geliri farklılık gösteriyormu

81 Görüntülenme

1 Cevap

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.

picture-160927-1588915328.png
ensaryusuf
08.05.2020 - 08:56

Üstünden fazla zaman geçmiş ama belki ileri de bakmak isteyen olur diye yazıyorum. Öncelikle Admob kullanan biri sana kesin olarak sana günlüğüm şu kadara geliyor diyemez. Sadece tahmin de bulunabilir. Admob kazançları şu şekilde değişir;

1 - İlk kullanıcı

Uygulamayı ilk açan kullanıcı dan aldığın gelir her zaman daha fazladır. İlk kullanıcı bölge fark etmeksizin daha çok kazandırır. Her ülke de bu olay böyle işler. Kullanıcı artık aktif ve sürekli kullanıcı çarkına girdiğinde aldığın gelir yavaş yavaş azalır. Bunu dengelemek için yapman gereken ve kazancı arttıran bir diğer madde ise;

2 - Güncel İçerik

Eğer bir mobil ugulamanız varsa ve günlük olarak aktif kullanıcılar tarafından kullanılıyorsa uygulamaya yüklediğiniz her güncel içerik kazançlarda yükselmeye neden oluyor. Mesala bir yemek tarifi uygulamanız var. Her eklediğiniz yeni yemek tarifi demek kullanıcıların ilgisini çekmek demek. Google' da bu politika nasıl gidiyor bilmiyorum ama gerçekten yeni eklenen taze içerik kazancı arttırıyor.

3 - Yeni Admob SDK sı

Bunu Türkiye' de çok fazla kullanan görmedim ama Admob tarafından yakın bir zaman da tüm yayıncılara bir eposta gönderildi. Yeni banner SDK' sını yayınladıklarını ve bunu entegre ederek %20 kazanç artışı yaşanabileceğinden bahsedildi. Güncel SDK ile kazançları yüksetlmek mümkün.

 

Admob' ta kazançlar neye göre değerlendirilir?

Admob kazançlarınızı tıklama başına ve BGBM olarak adlandırır. Her aldığınız kaliteli trafik ve her aldığınız tıklama BGBM de artışa neden olur.

Örnek vermek gerekirse BGBM' niz 3 Tl ise 10.000 kişi uygulamanız da reklamlarınızı görmesi size 30 TL gibi bir kazanç sağlar. Şahsen ben uygulamarım da en fazla 4 olarak BGBM gördüm. (Türkiye kaynaklı 4) 

 

Admob Hangi Ülkede Daha Çok Kazandırıyor?

Admob yurt dışında Türkiye harici her yerde gerçkenten çok kazandırıyor :) Özellikle Kana' dan gelen BGBM' ler göz kamaştırıyor. Bu başlık ile de ülkeden ülkeye kazançların değişitiğinin den de bahsetmiş oldum.

(6 Yıllık Admob Tecrübeme Dayanır)

Aktif olarak mail kullanıyorum. Tarih değiş se de mutlaka sorularınızı yanıtlamaya çalışacağım.

centosstudio
29.10.2020 - 07:01
Merhabalar mail adresinizi bulamadım ama aktif olarak sohbet edebileceğimiz bir platforum verebilir misiniz?