Soru & Cevap

Aklımda Muthiş Bir Uygulama Fikri Var ama İmkanım yok

28.11.2020 - 05:32

merhaba arkadaşlar muthiş bi fikrim var evde dusunurken bır anda aklımda geldı . Ama elimde ne yapıcak imkan var nede bir bilgi

bu fikrimi şirketlere satabilirmiyim?

 

Fikrim gercekten muthış ve alanında belki ilk olucak. Fikrimin ne oldugunu soylemıyecegım ama hangı sırketlere satabılırım veya sırketler sponsor olabılırlermı?

 

Not: fikrim bir yazılım programı yazmak. programda yaptıgınız yazılımda eger hata olursa Yapay zekası sayesınde uyusmayan kodları algılayıp bulmak

veya mesela bır kodu yazcaksınız hemen sıze gostermesı

AI sayesınde yazılımı bır yerden sonra yapay zekanın devam ettırmesı vesaire

0 Görüntülenme

2 Cevap

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.

picture-314435-1605476485.png
aytarsait
09.12.2020 - 03:35

Sadece fikir ise fikri satamazsınız. Bunu projeye çevirip finansman bulabilirsiniz. Zaten bu tarz işler için fikir aşamasında patent alma imkanı da olmuyor. Kodlamasını yapmamış olsanız dahi bunu güzel bir proje sunumuna çevirip yarışmalara sunabilirsiniz. Bazı kurumlar bu tarz konularda yarışmalar açıp bu yarışmalar sonucunda size maddi olarak ödül verebiliyorlar. Ayrıca bir ileri aşamaya taşıma konusunda da teknik destek ve eğitimi sağlıyorlar.

Üniversitelerin teknokentlerinde TTO'lar (teknoloji transfer ofisleri) bu konuları ücretsiz olarak konuşabileceğiniz birimler mevcut. Onlara danışarak süreç hakkında kesin ve detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Başarılar dilerim.