Soru & Cevap

Ana Activitye dönülmek istendiğinde bekletiyor ...

19.03.2015 - 01:00

Uygulamada 3 adet Activity var.

1. .anaekran.java (Ekrandaki Textboxt a göre veritabanında arama yapıp sonuçları listview e aktarıyor).

2 .Ayrıntı.java (Ana ekranda yeralan listview deki sonuçlara tıklanıldığında çalışan Activity).

3 bilgi.java (Uygulama hakkında birkaç bilginin yer aldığı Activity)

Adım adım anlayatım. anaekran Activity de textbox'a bir değer yazıp arama butonuna basıyorum. Veritabanı büyük olmasından dolayı sonuçları arayıp listviewe ektarması yaklaşık 3 sn sürüyor. Listviewdeki sonuçların herhangi birine tıklayıp ayrıntılarını gösteriyorum. Geri butonuna bastığımda ana ekrana dönerken 3sn bekletiyor yine(Ayrıntı ekranında). Yani Tıpkı arama yapmışım gibi yendiden listview i yüklüyor gibi.

Örneğin textbox içine sadece 'a' harfi yazdım arattım bu 5 sn sürüyor. Sonuçlardan birine tıklayıp ayrıntı penceresini açtım. Pencereyi kaparken yine 5 sn bekliyor.Sonra kapatıyor Bu bekleme işlemi sadece listview deki sonuçlara tıklayıp ayrıntı penceresi açılıp geri kapatmak istediğimde oluyor. Örneğin anaekran da birde bilgi diye bir Activity i çalıştıran buton var. Ona tıklayıp bilgi penceresini açıp geri kapadığında bekleme yapmıyor. Sadece listviewdeki sonuçlara tıklanıp pencere açtığında yapıyor.

 onActivityResult() da kullandım AsyncTask() da kullandım onResume() de kullandım ama ne yaparsam yapayım yeniden arama yapıyor geri geldiğimde. Nasıl çözülecek bu olay?

1 Görüntülenme

1 Cevap

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.

picture-7541-1521024507.jpg
burhanaras
20.03.2015 - 04:08

Uygulamanı Github'a upload et. Oradan bakalım. Bu haliyle net bir yorum yapamayız.