Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

Android Emulatör Alternatif Yol Bilgi

18.06.2014 - 15:21

Merhabalar; Öncelikle ben ilk defa Eclipse kullanıyorum ve herşeyi tam anlamıyla kurdum fakat iş emulatörü çalıştırmaya gelince birçok kişi gibi bende ciddi sorunlar yaşamaya başladım.Emulatör saatlerce beklememe rağmen açılmıyor.

Ama ben bunun yerine tabletimi emulatör olarak kullanmak istedim fakat Usb kablosunu takınca "MTP YÜKLENİRKEN HATA OLUŞTU..." hatasıyla karşılaştım (Çözümü Yok Bu Hatanın) .Fakat tabletimde bir özellik daha var Kies'e Wifi olarak bağlanma özellği bende kies aracılığıyla wifi olarak bilgisayarıma bağlandım.

Yanlız Arkadaşlar ben ilk defa böyle bir işe girdiğim için birşey bilmiyorum ve size sorum şu olacaktı.

Ben emulatörü kullanamıyorum ama şöyle bir şey düşündüm Eclipse den projeleri kaydedip Wifi Kies Aracılığıyla tabletime yollayacağım  ve ordan çalıştırıp test edeceğim ama bunu nasıl yaparım yani tablete yolladıktan sonra nasıl çalıştırırım. BÖYLE BİR ŞEY MÜMKÜNMÜDÜR.?

İnşallah açıklayıcı olmuştur.Cevaplarınızı bekliyorum Arkadaşlar.

3563 Görüntülenme

3 Cevap

Hakan
18.06.2014 - 16:24

Değerli Arkadaşlarım benim sorunum arkadaşlarımızın yardımıyla çözülmüştür.Çözümü Ahmet Burak Demirkoparan

önerisiyle çözdüm.Bu sorunu yaşayanlar böyle çözüme kavuştursunlar kesinlikle.

Sayın Ahmet ve Anıl sizlere çok teşekkür ediyorum.

İYİ GÜNLER.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Anıl SÖZERİ
18.06.2014 - 15:33

Merhaba,

Projenin klasörü içerisindeki bin dosyasında bulunan .apk uzantılı dosyayı tabletinize aktardığınız takdirde uygulamanızı tabletinizde deneyebilirsiniz.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Hakan
18.06.2014 - 15:38
Merhaba; Arkadaşım sorumu öncelkle cevapsız bırakmadığın için teşekkür ederim. Bu söylediğinle ilgili sorum olacaktı Ben bunu kiesten mesala müzik yazan kısma atsam yine çalışırmı tabletten herhangibir işlem yapacakmıyım.
Anıl SÖZERİ
19.06.2014 - 09:14
.apk dosyasını attıktan sonra çalıştırıp, kurulumu gerçekleştirmeniz yeterli, neresi olduğu önemli değil, iyi çalışmalar.
Ahmet Burak Demirkoparan
18.06.2014 - 15:31

Kardeşim tabletin adb driverleri var tableti geliştirici moduna alıp o adb driverini yükledikten sonra run configurations'tan always promp pick device diye bi seçenek var onu seçersen artık tabletten runlarsın uygulamayı bu 1.alternatif.

2. olarak şunu öneririm sana.genymotion var googleye yaz indir baya hızlı bir virtual machinedir androidin emülatörü gibi değildir rahatlıkla istediğin cihazı indirip kullanabilirsin arayüzünden.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Hakan
18.06.2014 - 15:36
Arkadaşım brinci alternatfn yeni olduğum çn kavramaya çalışıyorum müsadenle ikinci dediğn işlemide ben yaptım fakat genymation virtualbox ile ilgili bir hata verdi ip adresiyle ilgili ve nasıl yapacağımı bilmyorum malesef (Acemiyimde Kusura Bakma)
Ahmet Burak Demirkoparan
18.06.2014 - 15:47
http://alperburmabiyik.blogspot.com.tr/2012/10/android-zaman-bir-cin-iskencesi-cin.html şu kaynakta tabletler için çalışmayı gösteriyor adb driverini vs nasıl kuracağını görebilirsin.
Hakan
18.06.2014 - 15:50
Öncelkle çok saol yardımcı olmaya çalıştığın için ben verdiğin adresi inceleyeyim bir dakika arkadaşım.

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.