Soru & Cevap

Android Eski db deb yeni db ye tablo aktarma ...

31.12.2017 - 01:50

Soruyu örnek vererek anlatmak istiyorum.

Uygulama içerisinde kullandığım A.db isminde bir veritabanı var. Bu veri tabanının içinde 2 tablo var. 1.Kullanıcı verileri,2.Uygulama içinde kullanılan makaleler var.

Uygulamanın yeni sürümünde B.db isimli veri tabanını kullanıcam. Bu veri tabanında da aynı aynı tablolar var.Aralarındaki tek far yeni db ye eklenmiş olan binlerce yeni makale var. DataBaseHandler sınıfı ile B.db isimli sqlite dosyasını assets klasörü içinden telefona kopyaladıktan sonra eski db olan A.db den kullanıcı verileri isimli tablonun içindeki tüm verileri yeni veritabanının içine kopyalamak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim.

Versiyon yükselterek onUpgrade fonksiyonunu neden kullanmıyorsun demeyin. 2. tablo içine yani Uygulama içinde kullanılan makalelerin bulunduğu tabloya eklenmesi gereken binlerce satır yeni kayıt(makale) var. Bunu sorgu ile gerçekleştirmem imkansız.

Her güncellemede bu sorunla karşı karşıya geliyorum. Bazı basit kullanıcı verilerini SharedPreferences ile kayıt altına alabiliyorum fakat diğer tüm bilgileri(favori kayıtlar veya kisisel notlar gibi) kayıtlar için bir şey yapamıyorum.

Bu veri kaybının önüne geçebilmem için ne yapmam lazım? 

1 Görüntülenme

0 Cevap

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.