Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

Android Fragment ?

04.10.2016 - 15:14

herkese kolay gelsin bir uygulama gelistiriyorum suan onun hakkında 1 2 sorum olcaktı cvp veren herkese simdiden tesekkürler.

ilk olarak login ve sifremi unuttum ekranı yapmak istiyorum intent kullanmadan bu sayfalar arasında geçişi nasıl yaparım ben bos bi activity xml üzerine fragment ile 2 ekran yansıtmak istedim ama beceremedim.

ikinci olarak uygulamaya giris yapan kişilerin farklı yetkileri olucak mesela admin ise giris yaptıgı ekranda yetkileri farklı olucak dolayısı ile giris yapan kullanıcı ya göre ekranlar farklı olması lazım bunu nasıl saglayabilirim.(örnegin admin giris yaptıgında 10 buton olcak normal kullanıcı giris yaptıgı zaman 3 buton ) cvplarınız bekliyorum ins sorunlarımı dogru anlatabilmisimdir.

2673 Görüntülenme

2 Cevap

Tuncer Polat
05.10.2016 - 09:53

login olurken servise gidicem ama projenin ilerleyen kısımlarında baglantı yapıcam servis ile . 

8 farklı yetki türü olucak login ekranında kullanıcı adı kısmına 1 de 8 e kadar rakamlar yazınca her rakam icin farklı ekran gelicek ben bunu saglamak istiyorum şimdilik.yani suan herhangi servis yada database yok bu yetki-ekran iliskisini nasıl saglarım o lazım bana 

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Erdem
04.10.2016 - 17:44

Soruları doğru anlatamamışsın fazla genel olmuş ve birçok yerde ne dediğin anlaşılamıyor maalesef. 

Boş bir activity üzerinde view objelerle tetikleyerek fragmentlarını istediğin gibi kullanabilirsin. İkinci sorun için ise giriş yapan kullanıcının admin veya normal kullanıcı olup olmadığını nasıl denetleyeceğine dair bilgi vermemişsin. Yazdığın program kişinin admin veya normal kullanıcı olduğuna dair bilgiyi nereden alacak? Login olurken servise mi gideceksin, remote database'e mi bağlanacaksın, datayı localde mi tutacaksın herhangi bir bilgi yok. Kullanıcı yetkisine göre fragment oluşturabilir veya view objelerinin VISIBILITY'lerini değiştirerek kullanabilirsin.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.