Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

Android Geliştiriciler hangi reklam ağını kullanıyor?

10.10.2013 - 21:23

Herkese selam,

Turkcell'e öncelikle teşekkürler, android geliştiricilerin hangi reklam ağını kullandıklarını öğrenmek istiyorum. Ben admob kullanıyorum. Birçok reklam ağı var ancak istedikleri izinler sebebi ile son kullanıcıyı zor durumda bırakıyorlar. Kazanç noktasında çok kazandırıyorlar eminim hatta admob kazancının 3-4 kat daha fazla olduğu gerçek. Ancak son kullanıcıların izinler nedeni ile verdikleri düşük oylar ve kötü yorumlara bakıldığında (bana) hiç de mantıklı gelmiyor. Uygulama ölü yatırım gibi bir şey olmuş oluyor. Kısa vaadede kazanç ancak ilerleyen zamanda uygulama düşük puan sebebi ile çöp gibi bir şeye dönüşecek.

ben bu konuda sizlerin fikirlerini öğrenmek istiyorum. teşekkürler.

5596 Görüntülenme

3 Cevap

Cuma
09.03.2014 - 23:22

Bende bir aralar startapp kullanmaya başlamıştım. Fakat ya reklam kodlarını yerleştirmede yada başka bir şeyde hata yaptığımdan dolayı hiç para kazanamadım yapılan gösterimi gösteriyordu fakat para vermiyordu ?

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Ali Işıngör
11.10.2013 - 00:09

Merhaba İbrahim,

Türkiye'nin de içinde bulunduğu MEA bölgesi için reklamverenlerin verdiği CPC (tık başına ödenen para) rakamları son derece düşük.

Onun yerine gösterim başına ödeme yapan AirPush gibi yapıları da incelemeni salık veririm.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Yasin Kafadar
10.10.2013 - 21:40

Selam İbrahim,

Admob hem kalite hem de güven bakımından diğerlerinden daha iyi durumda. Ayrıca mediation kullanarak diğer reklam sağlayıcılarının reklamlarınıda gösterebilirsin. Fakat dediğin gibi kazanç olarak düşük. Ayrıca hangi parametrelere göre gelir getirdiği de açık olarak yazmıyor. Request / Click oranı aynı olsa bile kazançlar farklı olabiliyor. 

Bence bir reklam sağlayıcı internet izninden başka bir izin almamalı. 

Benim tercihim bugüne kadar Admob oldu.

 

Not: Turkcell'inde reklam verme hizmeti var. Fakat kullanmak için şirket olmak gerekiyor. Şahıslara açılmasının biraz daha zamanı var :)

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.