Android için sadece Java mı?

Android'e uygulama yazmak istiyorum ama sadece Java'yla mı yazmam gerekiyor?

  +2

  İzzet Kerem Küsmezer

  19 Eylül 2013

  Aslına bakarsan kesinlikle değil.  http://xamarin.com/monoforandroid C# ile güzel güzel Android Geliştirmesi yapabiliyoruz. Ayrıca birçok cross platform Phonegap tarzında uygulamada mevcut. (Javascript Tabanlı.)    

  +1

  Furkan BAŞARAN

  Web ve Mobil Uygulama Geliştiricisi - 19 Eylül 2013

  Adobe'nin satın alarak adını değiştirdi eski adı "PhoneGap" olan platformla da Market üzerinden yayınlayabileceğin uygulamalar geliştirebilirsin.Tam olarak native uygulama sayılmasa da telefonun birçok özelliğine erişim yetkisine sahip uygulamalar geliştirebilirsin en önemlisi yazdığın uygulamalar sadece Android üzerinde değil , gerekli düzenlemeleri yapman halinde tüm platformlarda çalışacaktır. "Apache Cordova" diye aratabilirsin.

  +1

  Cem

  - - 24 Eylül 2013

  Tavsiye edileni javadır. Android geliştirme derslerinde veya dokümanlarında java ve eclipse temel alınmaktadır. En başından beri bu şekilde devam ediyor.. Ayrıca java ve eclipse bedava, o sebeple bence de mantıklısı bu!

  0

  Halil Keskin

  Artistanbul - 19 Eylül 2013

  hayır gideros kullanarak lua ile yada html5 vb diller ile uygulamanı yazabilirsin.

  0

  Yeliz Gülmüş

  12 Temmuz 2019

  teşekkürler

  0

  Ümit Özdemir

  07 Haziran 2015

  Arkadaşlar java ve android aynımıdır?  

   enescinarx

   Sa, 04/07/2017 - 12:41
   hemen hemen aynıdır javayı bildiğin zaman android ' de sıkıntı çekmezsin

  0

  Emre KARLIDAG

  Turk Telekom - 23 Eylül 2013

  Ön bilginiz olsun   Adobe Flash as3 dili kullanarak hem uygulamalar hemde oyunlar yazabılırsınız... kendine ozgu emulatorunde deneyip adobe scot ile performans deneyımı yapıp iyileştirme yaparak hem İOS hem Android paketleme yaparak telefonlarınızda deneyebilirsiniz... android market ve app store da flash ile yapılmıs oyunlar ve uygulamalar cokca mevcuttur ornegin angry birds

  0

  Yusuf SAĞDIÇ

  19 Eylül 2013

  Sadece java değil ama çoğunluk java ile geliştirir, bu nedenle android geliştirirken en kolay döküman bulabileceğin dil.

  Bu soruya cevap vermek için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.