Turkcell | Geleceği Yazanlar

Android İçin Sağlam Bir Java Öğrenmek İstiyorum

Arkadaşlar başlıktan da anlaşılabileceği gibi android geliştirmek istiyorum java dili ile.Androide ileri seviye uygulama yazabilmek için javanın hangi konularını öğrenmem gerekir.Tek tek yazabilirmi bilgili arkadaşlar.

Geleceği Yazanlardaki 101 EĞİTİMİni bitirdim fakat biraz yetersiz geldi.

NOT:Javayı baştan sona öğrenmek istemiyorum çünkü javayla direk olarak netbeans gibi ıdeleri kullanarak uygulama yazmaı düşünmüom.Android studio veya eclipse ile androide uygulama yazmaı düşünüom ama sağlam bir javam olsun istiom(android için).Bunun için internet sitesi veya video veya başka kaynaklar önerin.Yani nesne yönelimli programlama,javanın temelleri ve android için gereken önemli konuları anlatsın anlatımlar netbeans ıdesi üzerinden olabilir sıkıntı yok(yani kaynakların android için java olarak hazırlanmış olmasının önemi yok direk javayı anlatan kaynaklar da olabilir sonuçta aynı şey anlatılacak)  .

Şimdiden tşkler.

  -1

  Erkam Emre DURSUN

  25 Haziran 2017

  Merhaba,

  Java oldukça ayrıntılı ve gelişmiş bir programlama dilidir, ayrıca android telefonlardan buzdolablarına kadar bir çok yerde kullanılır. Demek istediğim Java'yı ayrıntılı öğrenmek veya her şeyini öğrenmek ve uzmanlaşmak yıllar alan bir süreçtir ve kendinizi geliştirmek istediğiniz alan için çabalamalısınız. Bu yüzden javayı android için kullanmak istiyorsanız, java'nın sadece mantığını ve yazı düzenini öğrenmeniz yeterli olacaktır ve bu sitede ki android 101 eğitimi de bunu amaçlamıştır. Java temellerini öğrendikten sonra android studio'ya geçtiğinizde android için kullanılan metotları öğrenmenin daha önemli olduğunu anlayacaksınız. Size tavsiyem Java'yı bir kaç yerden daha pratik yapıp, öğrendiğiniz bilgiler ile bir kaç program yazmanızdır. Bunlardan sonra android için Java'yı yeterli öğrenmiş olacaksınız.

  Çalışmalarınızın devamını dilerim..

   sanal

   Pzt, 03/07/2017 - 10:02
   Çok tşekkür ederim .
  Bu soruya cevap vermek için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.