Android internet bağlantısı olmadan php mysql bağlantısı

Android studiodan internet bağlantısı olmadan php mysql bağlantısı yapılabilir mi ?

  +2

  Ali Karakoç

  falezz web&mobile - 24 Şubat 2016

  Elif, PHP ile yazılmış bir web sitesinden internet olmasa bile mysql veri tabanına kayıt nasıl yapılabilir hangi mantıkla? PHP ile yazılmış bir site MYSQL e bağlanma aşamasında internet bağlantısı isteyecektir bu sorunu nasıl aşmışlar? Bu konuda benide bilgilendirebilirsen çok sevinirim. Böyle bir şeyin olabileceğini hiç sanmıyorum çünkü. İnternet bağlantısı olmadan PHP den MYSQL veritabanına erişim sağlayamazsın anca localhostunda çalışırsın diye biliyorum. Real ortamda bu dediğin olmaz tabi bu benim fikrim fakat senin bu konu hakkında sanırım bilgin var internet olmadan PHP ile MYSQL e bağlanma konusunda benide bilgilendirebilirsen çok sevinirim. PHP Uzamanlarıda bu konu hakkında bilgilerini bizimle paylaşırsa çok iyi olur. Böyle bir şey olabilir mi? İnternet olmadan real ortamda muhtemelen MYSQL bağlantısı kurmak veri ekleme çıkarma işlemleri yapmak vs.?

   ekim_elif

   Çar, 24/02/2016 - 20:54
   Ben de localhost üzerinden çalışıyorum zaten (yani internetsiz bağlantı diye bahsettiğim localhost üzerinden) reel ortam hakkında herhangi bir fikrim olmadığı için böyle bir soru sordum.

  0

  Elif

  24 Şubat 2016

  Php ile yazılmış web sitesinden internet olmasa bile mysql veritabanına kayıt yapılabiliyorsa bu da yapılabilir diye düşünmüştüm

  0

  Ali Karakoç

  falezz web&mobile - 24 Şubat 2016

  Merhaba Elif, Mantıksal açıdan php dediğin sanırım api servisin olacak? Yada web view olacak. Web view ile php çağırmak içinde internet şart Api servisine bağlantı içinde internet şart. Yani mantık olarak internet olmadığı sürece işlem yapamazsın.

  0

  Özgür Can KARAGÖZ

  24 Mayıs 2017

  Merhaba Elif, Konuyu hortlatmak için gibi olacak ama başka bu sorunu arayan arkadaşlar için şu şekilde bir çözüm geliştirebilirler. İnternet bağlantısı olmadan bu işlem imkansız ama şöyle bir şey geliştirebilirsin. Android uygulamanda SQLite veritabanı kullanarak verileri kayıt edip internete bağlandığı zamanda Mysql ile senkronize edebilirsin. http://programmerguru.com/android-tutorial/how-to-sync-remote-mysql-db-to-sqlite-on-android/ Buradaki derse bir göz atmanı tavsiye ederim. Bunu ters mantık ile yaparsan istediğin olacaktır sanırım. İyi çalışmalar.

  0

  Ozan Onur TEK

  25 Şubat 2016

  İnternet bağlantısı olmadan bir sunucuda barındırılan veri tabanına, uzaktaki bilgisayardan ulaşmanın mümkün olduğunu düşünmüyorum. Localhost'da çalışıyorsan mümkündür.

  Bu soruya cevap vermek için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.