Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

Android login hakkında -acil lütfen-

14.03.2015 - 20:47

Merhabalar.. Ben üniversite son sınıf öğrencisim. Bitirme ödevi olarak bir android uygulama aldım.. Uygulamamın şogin kısmında takıldım.. internette o kadar araştırma yapmama rağmen tatmin edici bilgi edinemedim. Şöyle ki: uygulamamda login kısmında iki tür giriş olacak biri normal giriş, diğeri yönetici girişi. uygulamamda sql veritabanıyla birtakım bilgiler ekleme güncelleme silme gibi özellikler bulunacak.. şimdi sorum şu.. normal giriş yapan kullanıcının bilgilere müdahelede bulunamamalarını istiyorum. Ama yönetici girişi yapıldığında kullanıcı bilgilerde düzenlemeler yapabilmeli istiyorum. Örneğin öğrenci no, adı soydaı gibi bilgi kısımları olsun ve ekle güncelle sil butonları olsun. Bu butonlar normal girişte gözükmesin ama yönetici girişinde gözüksün. Böyle bir uygulama yapmam lazım zamanım kısıtlı.. Lütfen yardım edin. Teşekkür ederim.

2399 Görüntülenme

2 Cevap

Ahmet Burak Demirkoparan
17.03.2015 - 11:19

Burhanın söylediği gibi ayrı activity tasarla veritabanında da user tablosunda yetki diye bir alan tut integer olsun yetki alanı 0 ise normal user 1 ise yönetici olsun.

Intent ile startActivity yapmadan önce veritabanından gelen yetki verisine bakacaksın 0 ise normal user activitysini eğer 1 ise yönetici activitysini açtıracaksın mesela.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Burhan Aras
16.03.2015 - 11:11

En basiti yöneticiler için ayrı Activity, kullanıcılar için ayrı Activity tasarlarsın. 

Yöneticilerin kullanmaya yetkili olduğu özel methodlar olur.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Fatih Demir
16.03.2015 - 11:17
işte hocam bu metotları kodlara dökemiyoum nasıl yapacağım ?

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.