Soru & Cevap

Android php mysql id ye Göre veri Çekmek ...

29.08.2019 - 02:45

Merhaba arkadaşlar. Bir sorum vardı da.

Benim bir Login Uygulamam var. Bu uygulamaya farklı isimlerde yönetici giriş yapıyor (yani login yapıyor). Her bir yönetici uygulamaya farklı farklı bilgi ekliyor (x, y, z, a, b, c... bilgileri diyelim). Şimdi her bir yönetici bilgi eklerken o bilginin yanına "tag_id" (normal "id" dışında) diye bir bilgi de ekletiyorum. Amacım yöneticiler sadece kendi ekledikleri bilgileri görebilsinler. "tag_id" dediğim, bilgiyi ekleyen yöneticinin id sidir bu arada. Şimdi benim istediğim şey yönetici bilgileri listelemek istediğinde sadece kendi girdiği bilgileri o "tag_id" ye göre çekebilsin. Ben bunu nasıl yapabilirim. Umarım açıklayıcı olmuştur. Teşekürler şimdiden.

 

(Not veriyi php aracılığıyla mysql veritabanına kaydettiriyorum, yine ordan çekeceğim bilgileri. Kodlarla açıklarsanız sevinirim.)

54 Görüntülenme

1 Cevap

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.

picture-259809-1567077330.png
ilkindurak
29.08.2019 - 03:02

Verileri php ile mysql veritabanına kaydedebiliyorsun aynı şekilde "select" sorgusu ile çekmen gerekiyor verileri ve bu çektiğin verileri bir listede tutmalısın.

Verileri çekerken bahsedilen bilgilerin olduğu tabloyu belirttiğin "tag_id" alanına göre filtrelemen gerekiyor. Mesela atıyorum bir yönetici login iken onun eklediği verileri listelemek istediğinde " Select * from table where tag_id = o an login olan yöneticinin id'si " şeklinde filtreleyerek o yöneticini girdiği verileri çekebilirsin ve bir listeye kaydedip ekranda düzgünce listelemelisin. O an login olan kullanıcının idsini kullanıcı login olduğu sırada session arrayine kaydetmen gerekiyor.Login olan kullanıcının bilgilerini bu session arrayini  çağırarak her yerden erişebileceksin. 

Kod olarak internette araştırma yaparsan bir çok örnek var bu konuda. PHP session yazabilirsin ve select sorgusuyla verileri listelemek için php mysql veri listeleme yazıp araman yeterli.