Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

Android programlamaya nasıl giriş yapılmalı?

18.02.2014 - 22:44

Öncelikle herkese merhaba sorunumu okuyup cevap verecek herkese şimdiden teşekkürler.
Sorunumdanda anlayabileceğiniz üzere android programlamaya başlamak istiyorum. Hemen developer olma gibi bir amacım yok fakat android'e bir yerden başlamam gerektiğini düşünüyorum. Henüz lise öğrencisiyim fakat gerek ingilizce bilgim, gerek bu konulara olan merakım ile bu işi yavaş yavaş kaparım diye düşünüyorum.  Tabiki acelem yok.

Bu işe tabiki aklımda bir fikir olduğu için giriştim. Karmaşık bir yapısı olmayacağını düşündüğüm için acaba html ile yazıp android'de çalıştırabilir miyim diye düşündüm ve bu yüzden phonegap gibi uygulamalara yöneldim. Hemde bu sayade basit uygulamamı multi platform hale getirebiecektim. Fakat okuduğum kadarıyla html ile uygulama yazmak performans sorunlarıyla birlikte geliyormuş. Bende ilk amacıma geri dönüp android'e sıfırdan başlamak istiyorum. 

Bu yüzden kaynak arayışındayım. İnternette o kadar çok bilgi var ki benim projeme uygun ve kaliteli bilgi hangisi seçemiyorum. Bu konuda sizden yardım istiyorum. Başlangıç seviyesinde eğitim alabileceğim site, kitap vb önerisi almak istiyorum.
Ayıca hiç bir programlama dili bilgim yok sadece temel html bilgim var. Bunu da belitmek istedim.

Tekrar teşekkürler.

4012 Görüntülenme

2 Cevap

Erhan
20.02.2014 - 12:59

Bu konuyla ilgili bir blog yazısı ve söyleşi derlemiştim. Buraya bir göz atabilirsin

http://www.yilmazerhan.com/teknoloji/mobil-uygulamaya-nereden-baslamali/

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Hakan Atak
20.02.2014 - 01:40

Android öğrenmek istiyorsan java ile başlayabilirsin öğrenmeye buradaki derslerden faydalanabilirsin veya kademe kademe düzenli bir döküman arıyorsan kodlab veya buna benze yaynların kitaplarını alabilirsin.Ama hiç programlama bilgin yoksa senin için zor olabilir yılmadan mantığı öğrenmeye çalış iyi çalışmalar:)

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.