Android resim Imageview telefonda görünmüyor

Merhaba arkadaşlar,  android uygulamamda ki imageview emulator de gözüküyor ama uygulamayı telefonda çalıştırınca gözükmüyor neden olabilir?

  0

  Eşref Bektaş

  Studio Billion - 10 Haziran 2017

  Versiyondan ziyade boyut farklılıklarından oluşan bir problem. https://developer.android.com/guide/practices/screens_support.html adresinde "Using configuration qualifiers" başlığı altını incele. Temel olarak anlatmak gerekirse, yüklediğin bir drawable-resim dosyasını farklı cihazlar için farklı dpi lerde "drawable-ldpi", "drawable-hdpi" ... tarzında klasörlere atman gerekiyor. Tabii ki resources klasörünün içine atılacak. Dpiler dökümantasyonda yazıyor. File>Settings>Plugins>Isntall JetBrains Plugins> Android Drawable Importer ı indirip, projene resim yüklemek sitediğinde res klasörü>sağ tık>new>batch drawable importer ı kullanırsan tek tek uğraşmana gerek kalmaz, otomatik olarak farklı dpilerde gerekli klasörlere atar.

  0

  Burak Sezer

  07 Haziran 2017

  Yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. Sanırım telefon versiyonundan kaynaklanan bir durum. Başka telefonlardan deneyince oluyor ama kendi telefonumun versiyonu düşük olduğundan açılmiyor imageviewler.

  0

  Erkam Emre DURSUN

  02 Haziran 2017

  Resmin çözünürlüğünün telefonun için uygun olup olmadığını kontrol edebilirsin veya imageView yerine cardView kullanman senin için bir çözüm olabilir..

  0

  Cumali Şahin

  02 Haziran 2017

  uygulamayı çalıştırdığın telefondan veya build ederken v1,v2 ikisinide seçmen gerekir

  Bu soruya cevap vermek için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.