Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

Android Studio da Sunucuya Dosya Yükleme

05.11.2017 - 23:55

Merhaba arkadaşlar sizlere başlıkta belirttiğim soruyu sormak istiyorum. Ben yaptığım uygulamamda sunucuya resim veya diğer türden dosyaları telefondan seçip bunları sunucuya atmam gerekiyor birde tabi kim göndermiş ise bunu veritabanına kaydetmeliyim şimdi böyle bir yapıyı nasıl oluştururum bunu bir türlü çözemedim daha önceden bu şekilde bir uygulama yapmış veya konu hakkında yardımcı olabilecek arkadaşlardan fikirlerini bekliyorum. Elinizde döküman, video vs varsa paylaşırsanız çok makbule geçer.

Herkese iyi çalışmalar.

2602 Görüntülenme

1 Cevap

Emre Kaplan
07.11.2017 - 09:32

Merhabalar,

ben kafamda şu şekilde oluşturdum ancak daha farklı ve kolay yollarıda olabilir diye düşünüyorum.

1-) Öncelikle uygulamanda session açmalısın kullanıcıları tutmak için.

2-) Sonra External Storage işlemleri ile read, write.. yaparak dosya içeriklerini almalısın.

3-) Daha sonra bu verileri database e işleyecek web servisleri yazmalısın.

4-) Android ile Database i bağlayarak dosya içeriklerini web servisler yardımı ile taşımalısın.(Get-Post)

5-) Bağlantıları kesip session ı da sonlandırmalısın.

kolay gelsin. 

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Ümit
07.11.2017 - 14:37
Merhaba Emre, mantığın bence gayet güzel kısaca ben cihazdan seçilen dosyanın içeriklerini okutarak bunları bir web servis ile veritabanına kayıt etmem gerektiğini söylüyorsun burada bu dosya içeriklerini okumaktan kastın bunları binary kodlarını alıp sunucuda dosya olarak birleştirmek mi?
Ümit
07.11.2017 - 15:53
Birde aklıma takıldı diyelim ki profil resmi yükledim sunucuya giriş yapan kullanıcının yüklediği bu resmi uzak sunucudan çekip image nesnesinde nasıl göstericem bi de bu sorun var
Emre Kaplan
08.11.2017 - 09:21
Merhabalar, benim demeye çalıştığım dosya içeriğini string şekilde database içerisinde tutman. Sunucu da dosya şeklinde nasıl tutarsın tam bilmiyorum. İkinci soruna cevap olarak da;7 JSONObject jsonObject = wsResult.getJSONObject(0); String imageStr; imageStr= jsonObject.getString("image"); byte[] decodedString = Base64.decode(imageStr, Base64.DEFAULT); myImage = BitmapFactory.decodeByteArray(decodedString, 0, decodedString.length); benim kullandığım basit bir kod umarım işini görür.

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.