Soru & Cevap

Android Studio Firebase Login ...

09.05.2017 - 07:28

iyi günler ben uygulamama firebase login ekliyorum ama ben onaylamadığım sürece yeni kayıt olan kullanıcı uygulamanın içeriğini göremesin.

Bunu nasıl yapabilirim.Yardımcı olursanız sevinirim.

Şimdiden teşekkür ederim. Kolay gelsin

20 Görüntülenme

4 Cevap

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Profile picture for user dclmrl
dclmrl
10.05.2017 - 04:49
Çok teşekkür ederim hocam. Çok İyi bi anlatım olmuş. Allah razı olsun. İyi günler
picture-16689-1471440015.jpg
Rahmican
10.05.2017 - 03:59

Merhaba, 
Aklıma gelen ilk senaryoyu yazıyorum kodu ona göre şekillendirebilirsin :) 
Yönetici için dinamik olmayan bir yapı kullanabilirsin ama dersen ki benim yapacağım uygulama çok büyük olacak birden fazla yönetici olsun istiyorum onun için ayrı bir algoritma kurarız. Yönetici için uniqe bir kullanıcı adı ve şifre belirlersin yöneticinin onunla sisteme girmesini sağlarsın. Yönetici sisteme girince yapacağını bildiğim kullanıcı onayı var onu anlatayım. Birden fazla iş yaptırmak istiyorsan eğer tab kullanırsın işlemleri tab da gösterirsin. Yönetici sisteme girdiği zaman karşısına bir listview de onay bekleyen kullanıcları gösterirsin. Yani Onay düğümünün altındaki çocukları çekip değeri 0 olanları listelersin. Daha sonra lisview'de hangi item'e tıklanmışsa onun içindeki değeri alıp firebasede bulnan 0 değerini 1 yaparsın böylelikle hem yönetici panelinden silinir hem de kullanıcının sisteme girişi onaylanmış olur. İstersen listview ayrıntısında kayıt yapan kullanıcının bilgilerini de gösterip ona göre onay verilmesini sağlayabilirsin. 

İyi çalışmalar :) 

picture-16689-1471440015.jpg
Rahmican
10.05.2017 - 03:23

Merhaba,

veritabanınızda onay isimli bir node oluşturabilirsiniz. Her yeni kayıt olan kullanıcı onay node'unun altına eklenir. Örneği Cumali sisteme yeni kayıt olan birisi, onay'ın altına -> Cumali: "0" Şeklinde eklenir. Login sayfasına ise giriş butonuna bastığında bir şart koyarsınız. Eğer onay node'unun altındaki login olan kullanıcının değeri 1 ise giriş yap değilse Toast mesajı ile ekrana onay bekleniyor yaz. Kendin için de bir yönetici paneli yazarsın. Yönetici paneli Onay node'unun altındaki child'ları çeker bir listview de gösterirsin. Örneğin cumali üye olmuş ve onay bekliyor yönetici paneline düştü. Sizde yönetici olarak listview' in  setOnItemClickListener metoduyla tıklanılan item'in ayrıntısına gider ve  Onay node'unun altındaki Cumali Key'inin Value'sini 1 yaparsınız. Böyle kullanıcı sizin tarafınızdan onaylanmış ve sisteme girmiş olur.

Umarım anlatabilmişimdir, iyi çalışmalar :) 

Cumali Şahin
10.05.2017 - 03:51
bide hocam yönetici panelini nasıl yazabilrim.