Soru & Cevap

Android Studio ile mobil oyun geliştirmek

30.06.2020 - 08:20

Herkese selamlar. Android Studio'da Java ile mobile oyun geliştirmek için küçük bir ekip topladık. Ancak Android Studio'ya vs. çok alışık olmadığımız için aklımızda bir sürü soru işaretleri var. Android Studio ile karakter veya herhangi bir obje animasyonu nasıl oluşturulur, nasıl parmağımızı ekranda kaydırınca buna bir işlem atarız bilmiyoruz. Örneğin parmağımızı ekranda sağa doğru kaydırınca karakter bir saldırı yapacak ve bir animasyon devreye girecek, bu animasyon esnasında ise karşı tarafın can değişkenini azaltacağız. Aynı zamanda nasıl düşman yapay zekası yapılır gibi konuları araştırmamıza rağmen çok bir kaynak bulamadık. Bu konularda yardımcı olabilecek videolar veya yardımcı olabilecek kaynaklar verebilirseniz çok seviniriz. Aynı zamanda kodlarla çok haşır neşir olan arkadaşlar bu konu hakkında yazılı olarak kısaca bir anlatım yapar, ne yapmamızı ve nasıl bir yol izlememiz gerektiğini de anlatırsa çok seviniriz. Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkürler. Bu arada LibGDX kütüphanesi ile çalışmayı düşünüyoruz. Ama eğer sizin başka bir öneriniz olursa öğrenmek isteriz :)

0 Görüntülenme

3 Cevap

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.

picture-257602-1595175461.png
sqayner
19.07.2020 - 07:51
Android studioda oyun yapmak zordur ve kaliteli olması için zaman harcamanız gerekir buda sizi yorar önerim android studioda kaybolmadan direkt unitye geçmeniz.
Profile picture for user greataie
greataie
01.07.2020 - 09:10

Selamlar, Enes Ceylan. Tecrübemiz yok değil. Android Studio üzerinden çok fazla Android uygulaması yaptık. Ama genellikle sadece uygulama tarafında kalabildik. Java'yı orta derecenin üstünde bildiğimizi söyleyebiliriz. Aslında Android Studio'ya vs. oldukça alışığız. 1 buçuk yıldır uygulama tarafında uğraşıyoruz. Genel olarak sadece oyun yapma tarafına ve LibGDX tarafına yabancıyız. Bu kaynakları öğrenmek için yardım istemiştik. Can azaltma vb. tarzda şeyleri elbette yapabiliyoruz. Sorduğumuz şey buna bir animasyon atamak ve LibGDX kütüphanesini daha derinden öğrenmek için birkaç kaynak istemekti. Yine de ilgilendiğiniz için sağolun.

picture-296816-1593569035.png
enes452136
01.07.2020 - 05:23

Size ne biliyorsunuz desem , büyük ihtimalle hiç bir şey diyiceksiniz , ama oyun yapmak için ne yapılır diyorsunuz , evde un yok, yağ yok ama helva yapmaya çalışıyorsunuz ama madem öğrenmek istiyorsunuz ( yaşınızın küçük oldugunu ve uğraşmayıp pes ediceğinizi tahmin ediyorum ) her şey'den önce ingilizce seviyenizi geliştirin , en önemli nokta bu , java dilinin yapılarına hakim olmak için bol bol pdf kitap video vb ile araştırma yapın ama ezberlemeyin , kullanmadıgınız sürece unutucaksınız zaten , belli bir seviyeye gelince ( hem ingilizcede , hem javada ) çok rahat bir şekilde kütüphaneleri kullanabiliceksiniz , ekran oluşturmak için hangi kütüphane lazım , can azaltma seviye oluşturma vb için modül vb araştırarak yaparsınız ama dediğim gibi ingilizce çok önemli ben java'ya hakim olmadıgım halde  bile sadeced ingilizce araştırarak 1 haftada uygulama yapabilirim amatör'de olsa

pnartaskn444
01.07.2020 - 08:29
heves kırma bölümünü atlayıp direkt tavsiyeni yazsaymışsın keşke. Sitedeki en önyargılı ve rahatsız edici ilk 10 yoruma girer bu yorumun.