Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

Android Studio Sorunu

01.11.2014 - 15:23

Merhaba;

Ben Eclipse'den Android Studio' ya geçiş yaptım ama bu geçiş beraberinde bir çpk sorun getirdi. En büyük sorunum ise yine her zaman ki gibi sanal cihaz problemi. Android Studio'da standart bir proje açtım ve sanal cihazı görmek için direk olarak projeyi run ettirdim. Ancak karşıma;

"Error: Could not access the Package Manager.  Is the system running?" tarzında bir hata döndürüyor bunun sebebi nedir? 

Android Studio' da iyi olan arkadaşlarımın yardımlarını bekliyorum.

Birde acaba Eclipse ile mi devam etmeliyim geçiş ile hata mı yaptım acaba? Bu konuda ki değerli görüşlerinizi de aktarabilirseniz çok mutlu olurum.

Selamlar, İyi Çalışmalar.

7433 Görüntülenme

3 Cevap

Baki Mustafa
03.11.2014 - 09:18

Merhaba Nurettin,

İlk öncelikle geri dönüşünüz için teşekkür ederim.. Ama tanıdıklarımdan ve çevremden tecrübe ettiğime göre genymotion çok hantal makinelerde bile avd managere göre gerçekten gözle görülür bir şekilde güzel çalışıyor. Donanımsal özellik açısından  Size vereceğim referans linkten system gereksinimlerini görebilirsiniz. 

Ama size şunu diyebilirimki Genymotion Avd Manager'in şimdilik en iyi alternatifi.. 

Referans Linki Burada..

İyi çalışmalar.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Nurettin
03.11.2014 - 20:48
Merhaba Baki, İlgilendiğin için çok teşekkür ederim. İyi Çalışmalar.
Baki Mustafa
03.11.2014 - 21:50
Rica ederim Nurettin bey..
Baki Mustafa
02.11.2014 - 11:10

Merhaba Nurettin, 

Avd manager Android Studioda ve Eclipse Editörünün içerisinde gömülü olarak gelir. Size Sdk managerden gerekli paketleri emülatörle alakalı paketleri download edersini ve ihtiyacınıza yönelik kullanırsınız. Ama alternatif oalrak Size Kurtuluş beyinde dediği gibi Genymotion'u tavsiye edebilirim.. Genymotion VirtualBox altyapısını kullanarak çalışıyor ve gerçekten harika bir alternatif.

İyi çalışmalar dilerim..

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Nurettin
02.11.2014 - 14:48
Merhaba Baki, Cevap verdiğin için tşk ederim, Dün Genymotion'u pc ye kurdum ancak resmen makineyi kitleti ram seviyesi tavan yaptı ki 14 gb ram var makinede. Neden böyle olduğunu anlamadım. Ekran kartım biraz eski acaba bundan dolayı olabilir mi ? İyi Çalışmalar
Kurtuluş Ahmet Temel
01.11.2014 - 21:03

Bence geçişle en doğru kararı verdiniz. Sunulan imkanları kullandıkça sizde bunu anlayacaksiniz. Başlarda böyle bir problemler yaşamak doğal ama bunlar düzeltilmeyecek hatalar değil. Hata çözümu icin sdk durumunuzu ardından avd ayarlarınızı kontrol etmenizi öneririm. Programı çalıştırmadan önce sanal cihazinizi calışır duruma getirin. Ardından uygulamanızı run edip sanal cihaz secimi yapmaniz gerekecektir. Bkz. http://stackoverflow.com/questions/19873618/error-when-running-emulator-in-android-studio Benim tavsiyem sanal cihaz olarak genymotion ı kullanmaniz.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Nurettin
01.11.2014 - 23:31
Kurtuluş Bey cevabınız için teşekkür ederim.

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.