Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

Android Studio'da ListView ve CardView'da listelenen değerlerden sadece tıkladığım değerin seçilmesini nasıl sağlarım?

01.07.2020 - 15:50

Kulanmış olduğum hem Listview hem de CardView' da aynı sorunu yaşıyorum. Örneğin listedeki ilk değeri tıklayarak seçiyorum. Listeyi aşağıya doğru kaydırdığımda örneğin CardView'da tasarladığım listedeki her 6nın katı değerinde otomatik olarak seçilmiş olduğunu görüyorum. Bunu nasıl düzeltebilirim.?

Resimdeki listem. 1. Resimden Spor seçeneğini seçiyorum, listemi kaydırdığım zaman sağlık seçeneğinin de seçili geldiğini görüyorum. 

Ayarlamam gereken default bir değeri mi var bulamadım. Buradaki değerler veritabanından geliyor, listview için kendi Adapter'ımı yazdım.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

154 Görüntülenme

2 Cevap

semra
02.07.2020 - 00:17

Teşekkür ediyorum, yanlız ben bu problemi daha tıklanıp tıklanmadığını kontrol ettirmeye gelemeden yaşıyorum. liste elemanlarımın çok fazla olduğunu, toplam 5 sayfadan oluştuğunu düşünelim. İlk sayfadan seçtiğim elemanın altında kalan aynı hizaya gelen tüm liste elemanları da otomatik olarak seçiliyor, ilk sayfayı kaydırdığımda diğer sayfalarda da  o seçenekle aynı hizaya gelenlerin otomatik seçili olduğunu görüyorum. Yani bir tıklamayla birden çok seçenek seçmiş oluyorsunuz. Ben bu problemimi çözemedim.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Nihat Yalvaç
01.07.2020 - 18:59

Liste kliklendiginde int değerinde position parametresini alır. Liste 0 tabanından başlar çoklu liste ID adreslerini case switch metodunda cagiracaksin tek tek

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.