Android Uygulama Mataryelleri

Merhabalar ,

Verdiğiniz bilgiler için şimdiden çok teşekkür ederim.Bir kaç sorum var.
Çocuklar için bir uygulama geliştirmeye çalışıyorum.Ama anlamadığım bir kaç şey var , uygulamanın müziklerini , mataryellerini (simgeler ,ikonlar,butonlar vs.) ve uygulamada var olacak bir karakteri hangi programda oluşturacağım ? Ya da telif hakkı yemeden bulabileceğim yerler var mı ? Çünkü öncelikle tüm grafiksel hazırlıklarımı yapıp kodlamaya sonradan başlamayı düşünüyorum teşekkürler.
İyi günler
 

  +1

  Ensar Yusuf Yılmaz

  EYY Studio - 04 Temmuz 2018

  Bunun için çeşitli siteler mevcut.İnternette ingilizce bir aratma yaptığınızda gerekli siteleri göreceksiniz.Bunları ücretsiz bir şekilde kullanıma sunulmuş olanları var.Eğer siz oluşturmak isteriseniz en basit olarak canva.com u önerebilirim size.Biraz daha ilerlediğimzde Adobe Photoshop da kullanabilirsiniz.Photoshop ile daha profesyonel tasarımlar elde edebilirisniz ps içinde ücretsiz templateler bulabilirsiniz bunlar içinde yine Googlede İngilizce bir aratma yaptığınızda gerekli bilgiye ulaçaksınız.Bir uygulama yapacağım demişsiniz oyun olsaydı size daha fazla bilgi verebilirdim.Karakter olarakta çeşitli karakter siteleri mevcut örnek bir tane vereyim hem müzik hemde karakter ve objeler için işinize çok yarayacaktır. https://opengameart.org/ Karakter olarak bu site de çok iyidir https://www.gameart2d.com/freebies.html Daha fazla bilgi isterseniz yardımcı olabilirim. Profesyonelliği arttırmak isterseniz Freelancer bir Grafik tasarımcı ile çalışmanızı tavsiye ederim bunun için Fiverr.com a bakabilirsiniz Logo için profesyonel bir Freelanceri önerebilirim 5 Dolara yapıyor isterseniz 10 Dolarada pds sini alabilirsniz https://www.fiverr.com/dardo87/design-an-awesome-app-icon-in-24-hours?context=recommendation&context_type=natural&context_alg=gig_views_graph&context_referrer=homepage&source=views_related&pos=2&ref_ctx_id=90c47722-a7a9-4fa4-b32f-927882b2ba8c İyi Çalışmalar...

   zynepbeyzai

   Çar, 11/07/2018 - 15:35
   Verdiğiniz bilgiler için çok ama çok teşekkür ederim aslında bir oyun tasarlıyorum fakat androidde çok yeniyim. Photoshop ile bir kaç arkaplan ve buton oluşturdum. Önereceğiniz başka şeyler varsa çok sevinirim. Tekrardan teşekkür ederim.
  Bu soruya cevap vermek için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.