Turkcell | Geleceği Yazanlar

Android Uygulamasında Turistik Yerlerin Gösterilmesi

Merhaba arkadaşlar ben bir proje çalışması yapacağım projede bulunulan ortama yakın yerlerdeki turistik yerleri veya belirtilen yerlere yakın turistik yerleri listeletmem gerekmektedir bu konuda daha önce çalışma yapmış olan veya fikir konusunda yardımcı olabilecek varmı?

Şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

  +1

  Ibrahim Bolat

  23 Haziran 2016

  Google Maps kullanarak mı yapacaksın ?

   t.cankaya

   Per, 23/06/2016 - 11:13
   İbrahim bey o konuda karar vermedim fakat Google Maps kullanmayı düşünüyorum çok tecrübeli değilim android konusunda siz ne önerirsiniz ne kullanarak yapmam daha mantıklı olur birde bu tarz turistik yerleri çekip pars edebileceğim bir yer var mıdır ?

   ibrahim.bolat

   Per, 23/06/2016 - 11:28
   Zaten pek fazla seçenek yok Google'ın API leri en iyisi bu konu çok geniş önce iyi araştırma yapmanız gerekir, yardımcı olması açısından; https://developers.google.com/places/ Bu siteyi biraz inceleyin kaynaklar hep ingilizce türkçeden umudu kesin. Andorid Studio > New Project > Google Maps Activity yaparak önce bir harita uygulaması oluşturun sonra res > values > google_maps_api.xml içerisindeki direction ları izleyerek harita uygulamızı aktif edin sonra üstteki linkteki places apilerini kullanamayı deneyin bol bol okuyun dökümanları bu konu derya deniz o yüzden başlangıç için bunları söyleyebilirim geliştirmesi size kalmış daha önce 'places' apisini hiç kullanmadım. İyi çalışmalar

   t.cankaya

   Per, 23/06/2016 - 11:35
   Tamamdır dediğiniz siteyi kaynakları inceleyeceğim teşekkürler.
  Bu soruya cevap vermek için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.