Turkcell | Geleceği Yazanlar

AndroidSearchView

Merhaba...

Searchview konusunda acil yardıma ihtiyacım var. ( Bitirme projesi! ) İlgilenen olursa sevinirim. Kaynaklara ve internete çokça baktım ama yapılan örneklerin hiçbirini anlamadım. İşin aslı zaten androidde de programlamada da çok tecrübem yok. 

Kodda görülen kayitlar bir string dizisi ve klasördeki audio dosyaların isimlerinden oluşuyor.

kayitlar = dosyaYolu().list();
kayitAdapter = new ArrayAdapter<String>(this, android.R.layout.simple_expandable_list_item_1,kayitlar);

Adapter ve simple listviewle klasördeki audio dosyalarını uygulamamda listview şeklinde gösteriyorum. Üzerlerine uzun tıklatıldığında contex menü açılıyor, dinle butonuna bastığımda dinleniyor vs. Sorunsa eklemiş olduğum SearchView widgetinde arama yapıldığında başlıyor. Atıyorum arama yapıyoruz ve 23. satırdaki eleman 1.satıra geliyor ve diğer satırlarda bişey kalmıyor. Herşey çok güzel buraya kadar, fakat ben o searchlenmiş haldeki listenin ilk satırına uzun süre basılı tutup dinle dediğimde searchten önce gerçekte 1.satırda olan ses dosyasının sesini duyuyorum. Kısacası position ya da idlerle alakalı bir sorun var. Önerilerinizi bekliyorum; iyi çalışmalar... 

    0

    Eşref Bektaş

    Studio Billion - 29 Mayıs 2015

    Benzeri bir problemi ben de bi ara yaşamıştım.Arama yapıldığında invisible yaptığın componentleri enabled ını da false yapıp dene derim.Bende bu şekilde olmuştu.

    Bu soruya cevap vermek için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.