Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

Apk Güncelleme

28.07.2016 - 08:57

Daha önceden oluşturduğum uygulamamı dışardan apk olarak telefonuma yükledim. Şuan bu uygulamamı datalarımı kaybetmeden version değiştirerek güncellemek istiyorum proje dosyaları mevcut bunu nasıl yapabilirim? Version değiştirerek yüklemeye çalıştığımda uygulamayı değiştireceğini söylüyor ama ben bilgilerimi kaybetmeden güncellemek istiyorum sadece.

3295 Görüntülenme

1 Cevap

emre boyraz
28.07.2016 - 09:52

Selam Mümin ;
 Uygulamayı android studiodan kodlama yaptıktan sonra Run yaptıysan telefonunda olan uygulaman debug key ile gelen uygulama. sen apk yapıp telefona atmaya çalıştığında release key ilet geliyor uygulama yani baktığında uygulama aynı ama keyleri farklı olduğu için uygulamayı değiştireceğini söylüyor. Tahmin ettiğim doğruysa olayın version ile ilgisi yok. Okuduktan sonra ayrıntıları paylaşırsan daha iyi yardımcı olabilirim

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Mümin
28.07.2016 - 12:11
Uygulamayı imzalayıp o şekilde kullanmadığım için böyle bir sorun oluyor. keystore oluşturmuş olsaydım daha sonra aynı keystore kullanarak güncelleme yapabilirdim. Amacım uygulama içindeki veritabını almak bunu cihazı pcye bağlayıp android studio ile alabilirim ancak uygulamayı farklı yerlerde kullanan birçok kişi var. Daha önce biri yazmış backup veya content provider yapmamış amacım bunun içindeki veritabanında verileri alıp yeni uygulamada kullanmak eski uygulamayada müdahale edemediğim için bunu yapamıyorum. Bunun daha farklı bir yolu var mı bilmiyorum?

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.