App Inventor 10 MB üstü apk oluşturma sorunu

App İnventor'da 10 mb'dan fazla tutan çalışmamı .apk olarak indiremiyorum. 10 MB limiti uyarısı alıyorum. İnternette AppToMarket adlı bir uygulama buldum. App inventorda dosyaları silerek boyutu küçülttüm sonra AppToMarket ile açarak dosyaları geri yükledim. Sistem çalıştı ama uygulamanın altı üstüne geldi. Butonlar yazılar büyüdü ve bazı özellikler çalışmadı. App inventor proje dosyası olan .aia dosyasını pc'de düzenlemek ve apk olarak çıktı almak için uygun program var mı.  Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Saygılarımla

  +1

  Geleceği Yazanlar Ekibi

  15 Mart 2016

  Farklı bir yöntemle, uygulamanızda eğer resim vs yüksek boyutlu dosyalar varsa onları farklı bir adrese upload edip link adresini text olarak verirseniz uygulamanın boyutunu bu şekilde küçültebilirsiniz.

  0

  Gamze ŞEN

  19 Mayıs 2017

  bu sorunun üzerinden çok fazla geçmiş fakat bu soruyla karşılaşan başkaları da olabilir. Benim ve arkadaşlarımın  uygulamalarında da aynı hatayı verdi sonradan resimlerin boyutlarını kontrol ettiğimizde bir kaç tanesinin boyutunun yüksek olduğunu fark ettik photoshop ta çözünürlüklerini düşürüp tekrar yükledik ve sorun düzeldi. 

  0

  Arif

  08 Nisan 2016

  Sanırsam APK boyutu 10MB'tan büyük olunca sıkıntı yapmıyor.hatta ben 12.6 mb lık uygulamamı google play'e yükledim bile.Yüklediğiniz tek bir görsel dosyasının boyutu fazla ise böyle bir hata verebilir.o yüzden .gif formatı kullanabilirsiniz.ya da yüklediğiniz dosyaları indirip resulation'unu düşürerek tekrar upload etmeyi deneyebilirsiniz.Yada yukarıda da denildiği gibi farklı bir sunucuya atabilirsiniz görselleri fakat internet bağlantısı kesik olduğunda görsellere ulaşılamaz.Bir başka çözüm de şu olabilir; projenizi .aia formatında indirebilir,local olarak pc nize  ai2 live complate yükleyip import ederek oradan devam edebilirsiniz:

  Bu soruya cevap vermek için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.