Soru & Cevap
RSS Beslemesi

App Inventor 10 MB üstü apk oluşturma sorunu

App İnventor'da 10 mb'dan fazla tutan çalışmamı .apk olarak indiremiyorum. 10 MB limiti uyarısı alıyorum. İnternette AppToMarket adlı bir uygulama buldum. App inventorda dosyaları silerek boyutu küçülttüm sonra AppToMarket ile açarak dosyaları geri yükledim. Sistem çalıştı ama uygulamanın altı üstüne geldi. Butonlar yazılar büyüdü ve bazı özellikler çalışmadı. App inventor proje dosyası olan .aia dosyasını pc'de düzenlemek ve apk olarak çıktı almak için uygun program var mı.  Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Saygılarımla

 • 3 Cevap

  Farklı bir yöntemle, uygulamanızda eğer resim vs yüksek boyutlu dosyalar varsa onları farklı bir adrese upload edip link adresini text olarak verirseniz uygulamanın boyutunu bu şekilde küçültebilirsiniz.

  Adınız

  Sanırsam APK boyutu 10MB'tan büyük olunca sıkıntı yapmıyor.hatta ben 12.6 mb lık uygulamamı google play'e yükledim bile.Yüklediğiniz tek bir görsel dosyasının boyutu fazla ise böyle bir hata verebilir.o yüzden .gif formatı kullanabilirsiniz.ya da yüklediğiniz dosyaları indirip resulation'unu düşürerek tekrar upload etmeyi deneyebilirsiniz.Yada yukarıda da denildiği gibi farklı bir sunucuya atabilirsiniz görselleri fakat internet bağlantısı kesik olduğunda görsellere ulaşılamaz.Bir başka çözüm de şu olabilir; projenizi .aia formatında indirebilir,local olarak pc nize  ai2 live complate yükleyip import ederek oradan devam edebilirsiniz:

  Adınız

  bu sorunun üzerinden çok fazla geçmiş fakat bu soruyla karşılaşan başkaları da olabilir. Benim ve arkadaşlarımın  uygulamalarında da aynı hatayı verdi sonradan resimlerin boyutlarını kontrol ettiğimizde bir kaç tanesinin boyutunun yüksek olduğunu fark ettik photoshop ta çözünürlüklerini düşürüp tekrar yükledik ve sorun düzeldi. 

  Adınız
  Bu soruya cevap vermek için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.