Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

App İnventor , Firebase, Bildirimi Uygulamaya Entegre Etme

17.02.2018 - 18:26

Merhaba arkadaşlar. Günlük bildirim göndereceğim bir uygulama tasarladım. Bildirim göderebiliyorum ancak gönderdiğim bildirim içerisindeki yazının aynı zamanda uygulama içerisinde de bulunmasını istiyorum ancak bunu ne yaptıysam başaramadım. Yani demek istediğim uygulama içerisinde bir sayfayı sırf günün sözü kısmına ayırmak istiyorum. bildirim olarak gönderdiğim günün sözünü bu sayfaya nasıl entegre edeceğim konusunda birisi yardımcı olursa çok sevinirim. Firebase ve one signal bağlantısı ile gelen bildirim içeriğindeki mesaj , günün sözü kısmındaki text veya label kısmına nasıl aktarabilirim. yani bunu yapmam lazım ki her gün uygulamayı güncellemek zorunda kalmayayım

1921 Görüntülenme

1 Cevap

Cevat Aktaş
21.02.2018 - 14:39

Bir kaç farklı yol var bunu yapabilmen için:

1) ilk olarak firebase üzernden notification gönderdiğinde; telefon arkaplanda açık olduğunda sorun olmaz bilidirimi kaydedebilirsin ancak kapalı ise bildirimi telefonda kaydetmen için o anda arkaplanda servisi çalıştırıp kayıt işlemi yapabilirsin.

2) bu yöntem ise seni idare edecek bir yoldur. Firebase kullanarak gönderdiğin bildirimi ayn anda firebase üzerinden databasse ekleyerek oradan çekebilirsin.  

Kolay gelsin..

 

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.