Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

App Inventor için Json datası çekme

20.04.2019 - 08:42

çıktılarını json olarak veren bir web api servisim var. App inventor üzerinden bir array dizisi oluşturdum. Bu json çıktısı veren apiden gelen değeri App Inventor içerisindeki bir array dizisine tanımlamak istiyorum. Sonrada bunu array üzerinden kullanacağım. Bunun için basit bir örnek yapabilecek arkadaşlar var mı?

1379 Görüntülenme

1 Cevap

TURGUT
21.04.2019 - 21:20

https://www.projehocam.com/appinventor-firebase-realtime-db/     linkindeki örnek size yardımcı olabilir.

Önemli olan nokta AI2 de ARRAY olmamasıdır. Bunun yerine listelerin listesi olarak bir çalışma yapmanız gerekir. Özellikle JSON yazmak için mesela ad , yaş ve şehir gibi üç örnek alanı kayıt için: her 3 alan için bir (1ci liste) make a list "ad", "ali" ve (2ci liste) make a list "yaş", "45" ve (3cü liste) make a list "şehir", "adana" gibi üç listeyi tekrar ana bir listeye make a list 1ciListe, 2ciListe, 3cüListe diye ayarlamanız gerekir. Sonra da toplam Liste dizisini DB'ye yazarsınız.      

Okurken ise, DB'den gelen dbRecord  veri alanını sırasıyla önce "call WEB1.JsonTextDecode jsonText=get dbRecord" bloğuna, bunun sonucunu da okumak istediğiniz her alan adı için "look up in pairs key="ad" pairs=bir önceki 'callWeb1...' bloğu not found" bloğuna ayarlayıp çıkan alan değerini programınızda işlersiniz.    

Belki biraz karişik oldu ama örnek program ve makale detayları anlatacaktır. İyi çalışmalar.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.