Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

App İnventor Uygulamayı Anlık Güncelleme

24.12.2018 - 17:06

Öncelikle herkese merhaba! App inventor üzerinden bir uygulama geliştirmekteyim. Fakat bu uygulamanın anlık güncellenebilmesi gerekiyor. Bu uygulamayı 60-70 civarı kişi kullanacağı için bir süre sonra durmadan apk indirip kurmaktan sıkılmalarına engel olmak için bunu istemekteyim. Bilişim hocam bunun için iki uygulama olmalı birisi asıl uygulama diğeri ise asıl uygulamayı güncelleyeceğin uygulama olmalı dedi. Bunu veri tabanı ile yapacaksın dedi ama kendisinin nasıl olacağını hatırlamadığını da ekledi. Veri tabanı eklemek ile çok uğraştım ama birşey anlayamadım eklesem de asıl uygulamayı güncelleyeceğim uygulama ile nasıl bağlayacağım. Mesela güncelleme uygulamasından textbox a yazılan değer diğer uygulamanın label'ına aktarılacak. Bu olayı nasıl halledebilirim ?

1391 Görüntülenme

1 Cevap

Yakup GÖVLER
21.09.2019 - 23:47

Güncellemeden kastınız nedir? Uygulamanın işleyişinde bir güncellemeden mi bahsediyorsunuz yoksa uygulamanın gösterdiği içerikte bir güncellemeden mi bahsediyorsunuz?

Eğer içerik güncellemesinden bahsediyorsanız, app inventor'un sunduğu veritabanı hizmetinden yararlanıp, uygulamanızın buradan verileri almasanı sağlamalısınız. App inventor ile veritabanı işlemleri şeklinde aratırsanız bir çok konu anlatımına ulaşabilirsiniz.

Uygulamanın işleyişinden bahsediyorsanız da bu bahsettiğiniz şekilde pek mümkün görünmüyor, en başta işletim sistemi güvenlik için buna izin vermeyecektir. Bu tür durumlar için bence uygulamanızı play store üzerinden yayınlamanız ve güncellemelerinizi onun üzerinden yaptırmanız olacaktır.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.