Soru & Cevap

App store'da uygulama yayınlayamama sorunu

15.02.2017 - 02:15

Arkadaşlar merhaba, ben android yazılımcısıyım ve ilk defa elime mac alıp ios için uygulama yaptım. Basit kolay bir uygulama ve xcode la yaptım. 3 gündür uğraşıyorum. Bu i tunes connect'de My Apps kısmında app information pricing falan o kısımları yaprım en son prepare for submisson var. Orda sorun yaşıyorum. Orda da her şey tamam tek sorun build yazan yere projemi atamıyorum. Neden atamıyorum bilmiyorum. İnternette baktım build yazan yerde + işareti var ona tıklıyor herkes bende yok öyle bir şey. Ne yapmam lazım? Ayrıca x code da product>archive yaptığım zamanda export yazan yer da upload to app store yazan yere tıklanmıyor onunla ilgili sanırım ama nasıl çözeceğim? İphone ya da ipad im yok olmadan yüklenir mi? Yardımcı olur musunuz?

1 Görüntülenme

2 Cevap

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Profile picture for user bozog61
bozog61
20.02.2017 - 04:36

Xcode ile arşivledikten sonra export edip .ipa dosyasını kullan.Daha sonra "Application Loader" uygulamasını kullanarak .ipa dosyasını apple'a upload et.Apple ın yoğunluğuna göre 5-30 dk arası bir ön inceleme olacaktır.Daha sonra itunesconnect te seçim yapıp incelemeye gönderebilirsin.

 

 

 

Profile picture for user rmaznytu
rmaznytu
15.02.2017 - 06:04

Şimdi kardeş yapman gerken şey Target kısmalrından ayarlarını yapman sonra archive ksımndan invalid yapıcan bu ardada archive tıklamadan bütün cihazları seç sonra upload yap build kısmına gelir ama 5 dk flan beklmemn gerekir. Taraycı olarak safari kullan.

mertcanyılmaz
15.02.2017 - 06:13
kardeşim çok sağol ya ama ben çok yeniyim 3 gün önce öğrendi yaptım atıyorum işte. WebView uygulama basit bir şey yaptım. Ama atamıyorum işte. Yapmam gerkenleri biraz detaylı anlatır mısın kardeşim? 3 günlük xcode kullanıcısıyım pek bilmiyorum target nerde ne yapacağım falan olur mu kardeşim? Çok teşekkür ederim tekrar