Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

Appinventor webViewer ve Slayt

08.11.2019 - 23:42

Merhaba. Birinci sorum; App inventorda ekran açılır açılmaz bir slayt otomatik bir şekilde başlasın istiyorum ancak yapamadım. İkinci sorum; App inventor da ekrandan ekrana geçerken buttona bastıktan sonra yeni ekrana geçer geçmez WebVieverin belirlenmiş bir url üzerinde başlamasını istiyorum. Üçüncü sorum; Ekran açılır açılmaz tüm ekranlarda otomatik bir şekilde müzik başlamasını istiyorum. Gören arkadaşlar lütfen yardımcı olun 😊 Teşekkürler.

609 Görüntülenme

2 Cevap

Yakup GÖVLER
09.11.2019 - 16:11

1. Slayt dediğiniz nasıl bir şey? Ekran açılır açılmaz bir işlem yapmak için "when screen 1 .initialize" bloğunu kullanarak içerisine slaytınızı başlatacak kodları yazmalısınız.

2. Birinci cevabımda yazdığım bloğun içerisine "call webview1 .GoToUrl blok kodunu kullanarak istediğiniz web sitesini açılışta açılmasını sağlayabilirsiniz. Hatta https://www.imagnity.com/tutorials/app-inventor/website-viewer-on-app-inventor/ adresinde app inventor ile tarayıcı yapma konusu da anlatılıyor.

3. Bir ekran üzerinden diğer ekranda işlem yapma benim bildiğim kadarıyla app inventor da yok. Belki uzantılarla (extention) yapılabilir.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Ertan Kocakoç
09.11.2019 - 16:03

Merhaba, https://youtu.be/PNnnUMGkByk bu video yardımcı olacaktır.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.