Turkcell | Geleceği Yazanlar

Appinventor webViewer ve Slayt

Merhaba. Birinci sorum; App inventorda ekran açılır açılmaz bir slayt otomatik bir şekilde başlasın istiyorum ancak yapamadım. İkinci sorum; App inventor da ekrandan ekrana geçerken buttona bastıktan sonra yeni ekrana geçer geçmez WebVieverin belirlenmiş bir url üzerinde başlamasını istiyorum. Üçüncü sorum; Ekran açılır açılmaz tüm ekranlarda otomatik bir şekilde müzik başlamasını istiyorum. Gören arkadaşlar lütfen yardımcı olun 😊 Teşekkürler.

  +1

  Ertan Kocakoç

  09 Kasım 2019

  Merhaba, https://youtu.be/PNnnUMGkByk bu video yardımcı olacaktır.

  0

  Yakup GÖVLER

  MEB - 09 Kasım 2019

  1. Slayt dediğiniz nasıl bir şey? Ekran açılır açılmaz bir işlem yapmak için "when screen 1 .initialize" bloğunu kullanarak içerisine slaytınızı başlatacak kodları yazmalısınız.

  2. Birinci cevabımda yazdığım bloğun içerisine "call webview1 .GoToUrl blok kodunu kullanarak istediğiniz web sitesini açılışta açılmasını sağlayabilirsiniz. Hatta https://www.imagnity.com/tutorials/app-inventor/website-viewer-on-app-inventor/ adresinde app inventor ile tarayıcı yapma konusu da anlatılıyor.

  3. Bir ekran üzerinden diğer ekranda işlem yapma benim bildiğim kadarıyla app inventor da yok. Belki uzantılarla (extention) yapılabilir.

  Bu soruya cevap vermek için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.