Soru & Cevap

Arkadaşlar yazılım konusunda sıfırım şu anda.Sizce ilk olara ...

08.01.2022 - 06:00

Temel linux eğitimi mi,robotik ve kodlama mı,python mu,web programlama mı ?Hangisi?

68 Görüntülenme

8 Cevap

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Profile picture for user senolyldz
senolyldz
14.01.2022 - 10:06

Yazılım öğrenmem gerekiyor dediğiniz anda ilk bir düşünüp ne yapmak istiyorum diye kendinize sormanız gerekmektedir. Yazılım dünyası çok geniş bir alan. 

Mesela Siper güvenlik uzmanı mı olmak istiyorsunuz ? Ya da Web 3.0 gelişimine katkıda mı bulunmak ? Ya da Oyun geliştirmek veya uygulama mı geliştirmek istiyorsunuz ? Ya da insanların internette bıraktığı kırıntıları toplayarak (veri) anlam kazandırmak mı istiyorsunuz buna göre karar verip Google amcaya sorduğunuz taktirde adımları göreceksiniz hatta Google da atıyorum veri bilimcisi olmak istiyorum şunu yazarak '' data Science roadmap for beginners '' diyerek güzel bir bilgi toplama başlangıcı yapabilirim. 

Profile picture for user sertacekmen
sertacekmen
13.01.2022 - 07:40

Fikrime göre istediğin bir dilden başlayabilirsin. En önemli olan şey seçtiğin dilde düzenli olarak çalışıp kendini geliştirmeye devam etmen. Biraz öğrendikten sonra kolay ve eğlenci projelerle öğrenmeni desteklemelisin. En temel başlangıç dilleri C ve Python olarak geçer genelde ama gerçekten hiç önemli değil sen başla yeter sonra ihtiyaçlarına göre değiştirebilirsin.

Profile picture for user kadirazqn
kadirazqn
13.01.2022 - 04:54

İlk önce algoritma nedir bunu öğrenmeni tavsiye ederim. Sonra ise yazılım dilinin temeli olan HTML Öğrenmeni tavsiye ederim

Profile picture for user kadirazqn
kadirazqn
13.01.2022 - 04:53

İlk önce algoritma nedir bunu öğrenmeni tavsiye ederim. Sonra ise yazılım dilinin temeli olan HTML Öğrenmeni tavsiye ederim

Profile picture for user samilbozkurt
samilbozkurt
13.01.2022 - 11:06

kendi yol haritanı belirlemen lazım,sonra yoluna uygun dili seçip öğrenmeye başlamalısın ve seçtiğin dilde iyice ilerlemelisin.Bu arada python ile web tasarımı ve robotik kodlamada yapabiliyosun o yüzden bu dört seçenekten pythonu seçebilirsin.Kolay gelsin.Ben de senin gibi düşünüyordum sonra pythonu araştırınca kapsamlı ve basit oldugunu öğrendim ve başladım.Tavsiye ederim.

 

Profile picture for user aysedgyl
aysedgyl
13.01.2022 - 01:31

öncelikle algoritma mantığını öğrenmen gerek sonra alan belirleyip o alana uygun dilleri öğrenmen gerek biz okulda en basta algoritma gördük sonra da c dilini

Profile picture for user husrev
husrev
10.01.2022 - 07:56

yapmak/yapmamak gibi isteklerin doğrultusunda örneğin web tasarım ile mi uğraşmak istiyorsun yoksa mobil oyun geliştirme mi ? buna karar verdikten sonra da o mecra üzerine temelden başlamalısın. öneğin mobil oyun yapmak istiyorsan gidipte alakasız şeyler öğrenme. gerçi yazılım işinde bana göre alakasız hiçbirşey yoktur fakat önceliklerine göre öğreneceklerinin sırasını belirlemen gerekli. unity ve c# öğrenirken kendini oyun yapacak kadar geliştirmeden gidipte html web tasarım ile zaman kaybetme. sonrasında bunlarıda yapabilirsin elbette.

Profile picture for user cic3kci
cic3kci
09.01.2022 - 04:31

Öncelikle hangi alanda ne yapmak istediğine karar vermen senin açından daha iyi olacaktır. Siber güvenlik mi, veri bilimi mi , web mi yoksa oyun veya robotik alanında mı ilerlemek istiyorsun? Kararını verdikten sonra onunla alakalı olan eğitimlerle başlayabilirsin.