Soru & Cevap

Asp.net WebService ile Android Ksoap2 iletişimli uyguluma iç ...

06.12.2013 - 03:51

Merhaba arkadaşlar. 
Web service ile bağlantılı Sql database üzerinden androidden ksoap2 ile veri çeken bir proje üzerinde çalışıyorum. Proje genel anlamda kullanıcıya duyuru yapmayı baz alan bir program. Yeni bir duyuru geldiğinde kullanıcıya push notification (bilgilendirme mesajı) gelmesini istiyorum. Ancak GCM gibi push serviceleri araştırmalarıma göre web service ile kullanamıyorum . Bunun için çözüm önerileriniz ve fikirlerinizi bekliyorum.. 
Şimdiden teşekkürler :)

2 Görüntülenme

2 Cevap

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Profile picture for user hasanguner07
hasanguner07
07.12.2013 - 04:32

Cevabınız için teşekkür ederim. Bizde şöyle birşey düşündük duyuruyu giren taraf ile gcm baglantısı kurup dinamik olarak sürekli yeni duyuru girildiginde kullanıcılara duyuru gönderilsin. Webservice 'i de database'e eski duyuruları depo etmek için kullanalım dedik. Böylece uygulamayı yeni kullanmaya başlayanlar eski duyuruları webserviceden cekicek ve devamında gcm ile alıcak duyuruları.

picture-541-1378454591.jpg
esatbelhan
06.12.2013 - 09:56

Selam Hasan,

Uygulamana webservis üzerinden Push Notification gönderme işini Freemium hizmet veren bazı platformlar ile entegre olarak kolayca gerçekleştirebilirsin. 

UrbanAirship.com, parse.com, pushwoosh.com, pushwizard.com gibi platformların dokümanlarını inceleyerek entegrasyon ile ilgili bilgi alabilirsin. Dokümanları okuduktan sonra hala soru işaretlerin var ise , daha detaylı teknik ya da teknik olmayan herhangi bir sorunu cevaplamaya hazırım.