Soru & Cevap

aynı imza güncelleme ...

26.12.2014 - 12:05

Kullanımda olan uygulamamı güncellemek istiyorum. Güncelleme yaparken pcdeki yedek paket dosyalrımda hata alıyorum. Tamamen farklı bir tasarım ile güncelleme yapmak istiyorum. Buradaki sorum şudur.

Uygulamam kullanan kullanıcılara güncelleme olarak gidecek yani cihazlarındaki uygulamayı kullanmaya devam edecekler sadece güncelleme yapacaklar iptal olmayacak.

Burada paket adının aynı olması gerekli mi? İmza dosyam bende mevcut. Paket adı değişik olan bir uygulamayı aynı eski imza dosyamı kullanarak google play'e yüklemek istersem eski uygulamayı güncellemiş olur muyum? Güncelleme yaparken eski imza dosyamı kullanmak istiyorum ama paket adını nasıl yapmalıyım. Değişik bir paket adı kullanarak aynı imza dosyası ile kullanımdaki uygulamayı güncelleyebilir miyim? Hata çıkar mı?

Hata çıkarsa eski uygulama paket adının aynısı ile yeni bir uygulama mı oluşturmalıyım?

Şu ankı uygulamamın kullanıcı sayısını kaybetmek istemiyorum bir de kullanıcıların zorlanıp eski uygulama - yeni uygulama gibi karışıklığa düşmelerini istemiyorum.

Çok teşekkürler şimdiden.

3 Görüntülenme

1 Cevap

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.

picture-20455-1419549705.jpg
mertoral
27.12.2014 - 01:17

Merhaba,

Sorunuzu doğru anladıysam şu şekilde cevaplandırayım:

Güncelleme yapmak istiyorsanız paket adınız aynı olacak şekilde ve imza dosyanıza ulaşarak manifest dosyanızda da yeni sürümün versiyon numarasını güncelleyerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

Farklı paket adıyla güncelleme yapamazsınız.

İyi çalışmalar.