Bir class çalışırken diğerini devre dışı bırakma

Merhaba arkadaşlar uygulamamda reklam düzenini bir türlü oturtamadım, Şimdiki sorum ise uygulamda dosya aktarılırken geçiş reklamı geliyo dosya aktarımı sıfırlanıyor. Dosya aktarımı gerekleşirken reklam çıkmasını nasıl engelleyebilirim?

  0

  Emir Özdemir

  08 Temmuz 2019

  sadece dosya aktarımı için değil mesela video oynatılırkende olabilir, if-else kullanarak yapamazmıyız acaba 

  video.class açık değil ise 
  if (mInterstitial.isLoaded()) { mInterstitial.show(); gibi

   grkn_gll

   Pzt, 08/07/2019 - 02:14
   Biraz daha açıklayıcı bir örnek verebilirsen daha iyi yardımcı olabilirim. Dediğin gibi if-else mantığıyla birçok şey çözülebilir fakat clean-code standartlarından uzaklaşılmış olunur. Ve bu durumda proje üzerindeki bağımlılıkları arttırarak spagetti bir kod bütünü elde edersin.

   1emirozdemir1

   Pzt, 08/07/2019 - 12:53
   Öncelikler teşekkür ederim cevabınız için uygulmada geçiş reklamları mevcut ve belli bir periyot ile geçiş reklamı gösterilmektedir fakat geçiş reklamı uygulamada video oynatılırken çıkar ise video en baştan başlıyo ve bu durum bi hayli sıkıcı oluyor. Düşünsene videoya dalmıssın patt reklam çıkıyor. Video oynatma classım player.class reklam çıkma komutu public static void showInterstitial() { if (mInterstitial.isLoaded()) { mInterstitial.show(); } buraya nasıl ekleyebilirim player.class işlev görürken yani açık ise reklam gösterme açık değil ise göster

   1emirozdemir1

   Pzt, 08/07/2019 - 12:56
   sadece açık olup olmadığını nasıl kontrol edebilirim if run mı demeliyim

   grkn_gll

   Pzt, 08/07/2019 - 16:35
   Şöyle bir çözüm yolu sunabilirim size. Video classınıza videonun başlayıp başlamadığı bilgisini tutan bool türünde bir property (IsVideoPlay) oluşturun. Video oynamaya başladığı anda propertynin değerini true olarak değiştirin. Video oynatma işlemi sona erdiği anda ise propertynin değerini false olarak değiştirin. Reklam metodunun if (mInterstitial.isLoaded()) bloğunda videonun başlayıp başlamadığı bilgisini kontrol ettirin ve reklamı da ona göre gösterin. Örnek: public static void showInterstitial() { if (mInterstitial.isLoaded() && videoClass.IsVideoPlay != true) {mInterstitial.show();}}

  0

  Gürkan

  08 Temmuz 2019

  Android platformunda uygulama geliştirme tecrübem pek yok. Fakat dosya aktarımının sıfırlanma sorununu dosya aktarma işlemini asenkron (bkz. Asenkron Programlama) bir şekilde yaparak çözebilirsiniz. Yani dosya aktarma işlemini asenkron bir metod vb. benzeri bir yapı ile yaparsanız reklam çıksa dahi eş zamanlı (senkron) olmayacağı için arka planda dosya aktarma işlemi asenkron bir şekilde sorunsuzca devam edecektir.

  Bu soruya cevap vermek için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.