Soru & Cevap

Bir Metin Girerek Başka Pencere Nasıl Açılır?

03.08.2019 - 01:33

Merhabalar. Android Studio kullanıyorum. Ben bir deneme uygulaması geliştirmek isityorum. Aklımda bir proje var ve daha bu işte yeniyim. Proje fikrimi kısasca özetlemek gerekirse; program ilk açıldığında kullanıcının bir tarih girmesini istiyorum. Örneğin; "01/01/2020" gibi. Bu tarihi girdikten sonra başka bir pencereye yönelecek ve burada ise bir metin girmesini isteyeceğim. Örneğin; "Elma" gibi bir kelime. Bunu da girince başka bir pencere açılacak ve orada da bir video oynayacak. Ancak videonun yatay ekranda oynamasını istiyorum. Son olarak da video bitince bir bitiş ekranı gelmesini istiyorum. Ancak İngilizce kaynaklarda da bununla alakalı pek içerik bulamadım. Yardımınızı bekliyor olacağım.

0 Görüntülenme

2 Cevap

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Profile picture for user Ridvanatmaca1622
Ridvanatmaca1622
03.08.2019 - 08:53
Butona tıklayarak yeni sayfa açmayı biliyorum. Ancak ben şunu istiyorum: Mesela şurada bir kutu olduğunu düşünün: [] Tabi bunun daha geniş hali. Neyse, bu kutuya örneğin "elma" kelimesi girilince sistem kelimeyi doğru kabul edecek ve yeni bir sayfaya geçiş yapacak.
kagankartal
04.08.2019 - 01:22
editText e addTextChangedListener ekleyip içindeki public void onTextChanged(CharSequence s, int start, int before, int count) methodunda if(s.equals("elma")) kontrolü yapabilirsin.
Profile picture for user kagankartal
kagankartal
03.08.2019 - 04:27

Bir butona listener vererek başka sayfayı açabilirsin.

button.setOnClickListener(new View.OnClickListener() {

   @Override public void onClick(View v) {

      Intent intent = new Intent(FirstActivity.this, SecontActivity.class); 

      startActivity(intent):

 }

});

ile diğer sayfaya geçebilirsin. Yatay ekran içim manifest dosyasına girip hangi activity yatay olsun istiyorsan ona android:screenOrientation="landscape" eklemelisin. Videonun bitişinde ekran göstermek için de hangi kütüphaneyi kullanacaksan onun listener ını dinlemen lazım.