Soru & Cevap

Blogun Mobile Uygulamasını Yapmak İle İlgili Bir Soru

22.07.2015 - 12:37

Merhabalar.. Blogumun mobile uygulamasını yapmak istiyorum. Araştırdığım kadarıyla ilk önce site için bir mobile tema tasarlayıp daha sonrasında ise bu mobile siteyi WebView ile Android uygulaması olarak göstermek gibi bir yöntem varmış. Bu yöntem dışında ben, sıfırdan bir Android uygulama tasarlamak istiyorum. Yani uygulamayı Android Studio ile tasarlayıp, sitemden başlıklarla beraber içerikleri çekerek bloguma ait bir mobile uygulama geliştirmek istiyorum.  Çektiğim bu içeriklere göre uygulama içerisinde kategoriler yapacağım. Bunun için hangi kütüphaneleri kullanmam gerekiyor?

Örnek vermem gerekirse SDN : https://itunes.apple.com/tr/app/sdn-mobil/id373041706?l=tr&mt=8

Mobile uygulaması ile sitenin tarayıcılarla mobile uyumlu sitesi farklı tasarımlara sahip (Cep telefonunuzun tarayıcısından siteye girdiğinizde fark edersiniz zaten). Sıfırdan kodlanmış. Ben de benzerini blogum için fakat Android ortamında yapmak istiyorum.

0 Görüntülenme

1 Cevap

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.

picture-57908-1460820411.jpg
mesutpiskin
22.07.2015 - 12:58

Kullandığın blog sistemi sana mı ait yani sen mi kodladın?

Wordpress ise mysql kullanıyor böyle bir durumda yapacağın şey web servisleri ile haberleşen bir uygulama geliştirmek yada json ile veri işlemek.json ile veri işlemek şöyle oluyor bir php sayfası yazıyorsun yada asp.net veya jsp,jsf farketmez sunucun hangisini destekliyorsa ve sen hangsini biliyorsan.Bu sayfa veri tabanına bağlanıp dataları çekiyor ve bunları bir json dosyası haline getiriyor sende uygulama ile bağlanıp bu json dosyasını indirip parse edip yazdığın custom listview içerisinde gösteriyorsun.Sistemine veri tabanına ve tablolarına ait daha fazla bilgi verirsen daha çok yardımcı olabilirim.