Turkcell | Geleceği Yazanlar

Chrome OS geldiginde Android'in gelecegi?

Google piyasaya kendi işletim sürmeye hazırlanmakta (bilmeyenler içinde özetleyim google serverları üzerinden bilindigi üzere bir çok hizmeti vermeye başladı , bununla birlikte gelecekteki önemli planlarından biri 3 yıldır denemelerini yaptıkları Chrome OS adındaki işletim sistemi. bununla birlikte google bize sadece 4gb hardiski olan , yüksek işlemci ve grafik kartı gerektirmeyen işletim sistemlerini cloud sistemle evlerimize sokacak. kısaca bilgisayar sadece browser olacak. Developerlar ve PC oyunları oynayanlar için şuan için çok elverişli olmasada basit kullanıcı için ciddi bir alternatif olacagı bir çok kişinin bu sistemi kullanmaya çalışacagı öngörülmekte.) Bu baglamda android telefonlarında gelecegi nasıl olacak ? Telefonlarda işletim sisteminide benzeri bir cloud sistemle degişecek mi yoksa applicationlarla arada bag mı kurulacak?

  +2

  İzzet Kerem Küsmezer

  16 Temmuz 2013

  Aslında Android ve Chrome ekiplerinin son hamle ile bir çatı altında toplanması bu konuda soru işaretleri uyandırıcı bir hareket, bu seneki io'da ciddi anlamda chromebook şov yapmalarıda cabası, ama sanırım iki işletim sistemini tek çatı altında toplayarak bütün cihazlara uygun bir segmentlendirme yoluna girmişler gibi gözüküyor.

  0

  İbrahim TUNA

  Network Yazılım - 20 Eylül 2013

  Chrome OS aslında bir işletim sistemi değil. Benim 15 yıldır düşündüğüm geniş kapsamlı bir web sayfası. Yıllar evvel windows un aynısını web te yapmaya çalıştım. Sadece başlat menüsü desktop mantığı yani iconları sürükleme sağ tuş vs bunları yaptım ve bıraktım. Tek başına olacak iş değildi çünkü. Google elinde bu kadar imkan varken bunca zamandır böyle birşeyi yapmaması da ayrı bir tartışma konusun bence. Bu arada Androidlere birşey olmayacak. Çünkü Chrome Os kullanmak için bir browser yeterli.

  0

  Ali Işıngör

  Artistanbul - 05 Temmuz 2013

  Chrome OS ile Android'in pazar hedefleri ve üzerinde çalışacakları donanım profilleri farklı. Doılayısıyla bence birbirlerine rakip değiller.

  Bu soruya cevap vermek için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.