Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

Cmd Ekranı

03.12.2013 - 23:40

iyi günler javada bir c derleyicisi yazmaktayım fakat bu komutları ben sahte bir cmd ekranı tasarladım bunda calıstırıorm. Ben bu projemde cmd ekranını kullanabilir miyim ? yardımcı olur musunuz ?

2959 Görüntülenme

5 Cevap

Gürkan Mustafa ÇAKIR
08.12.2013 - 02:00

evet javada C kodlarını yorumluyorum fakat derlenıp calıstırdıgımda sistemin konsolunu kullanmak istiyorum diger c derleyicileri gibi

Caner Güral
04.12.2013 - 10:45

Nasıl bir derleyici bu? Bir tür C kodu için sentaks yorumlayıcı mı acaba?

Halil Keskin
04.12.2013 - 01:07

Gürkan Selam,

Konu hakkında hiç çalışmadım ve projeye de rastlamadım ancak öneri olarak Linux tabanlı sistemlerde shell script kodu yazarak terminal çagırman, terminalde otomasyon kod sistemi çalıştırman mümkün. Java sanal makina olduğu için kernele erişim kütüphanesi fonksiyonu olduğunu sanmıyorum. Bütünleşik bir sistemde farklı dilleri birleştirerek gidebilirsin. Windows kısmında işi zanımca C++ fonksiyonları ile çözülür. işletim sistemlerinin çekirdek yapılarını incelemeni ayrıca tavsiye ederim.

Yeditepe Üniversiteden Hocam Gürhan Küçük compiler theory'ler üzerinde çalşıyor, alanında bildiğim en uzman kişilerden. Konu hakkında mail atarsan sana daha çok yardımcı olucaktır sanıyorum. Zorlayıcı ve hoş bir projeye benziyor. Başarılar dilerim.

  • Filtered HTML

    Plain text

    Basic HTML

  • Dikey Sekmeler