Soru & Cevap

Dijital Okuryazarlık içerikleri nelerdir?

30.04.2020 - 11:22

Dijital Okuryazarlık tam olarak hangi  konuları içermeli.Sosyal medyayı kullanabilen bir kişi dijital okuryazardır diyebilir miyiz?

 

4 Görüntülenme

2 Cevap

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.

picture-278842-1588255894.jpg
kaankaracan
30.04.2020 - 04:30

Merhaba,

Eğitim tanıtımındaki yazı bence açıklayıcı olacaktır. Aynen alıntıladığım tanıtım şu şekildedir:

Dijital Okuryazarlık Programı ile bilgisayar ve internet dünyasına adım atacak, ofis programlarını etkin bir şekilde kullanabilecek, sosyal medya kullanımını öğrenecek, akıllı cihazlar ve uygulamalarını keşfedeceksin.

Dijital Okuryazarlık eğitimi 4 aşamadan oluşmaktadır

Temel Bilgisayar ve İnternet Kullanımı: Bilgisayar ve internet dünyasının temelleri
Mobil Uygulama Kullanımı: Akıllı cihazlar ve mobil uygulamalar
Sosyal Medya Kullanımı: Sosyal medya platformları ve kullanımı
Word Eğitimi: Microsoft Word uygulamasının temelleri

Esasında temel anlamda bilgisayar,telefon,tablet cihazlarının kullanımı, sosyal medya ortamının tanıtılması ve Microsoft Word uygulamasını genel hatlarıyla ele almışlar eğitim sürecinde. Bunun haricinde bilmediğiniz başka uygulamalar varsa (Microsoft Excel, Microsoft PowerPoint gibi) basit bir şekilde Google arama motorundan arayarak veya bu tarz uygulamaları indirip doğrudan üzerinde kendiniz denemeler yaparak kendinizi daha fazla geliştirebilirsiniz. Dijital okuryazarlık, ilgi alanınıza bağlı olarak oldukça genişleyebilir.

Umarım açıklayıcı olmuştur.

Profile picture for user .tire.
.tire.
30.04.2020 - 01:04
Dijital okur yazarlık ile sosyal medya ne alaka uygulama ara yüzlerine donanıma işletim sistemine hakim olan kullanıcılar dijital okur yazardır. Sadece kod yazmayı arka planı çalışma metotlarini bilmezler. Sosyal medya dediğin sohbet sitesidir. Microsoft ofis programını kullanabilir mi sosyal medya kullanıcısı dosya uzantıları form açma form doldurma yapabilir mi yada bilgisayar da kasma donma olaylarına karşı fikir yurutebilirmi hafıza ram den anlar mı